Dünya, Gündem

20 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak

 Bursa'da eğitim kurumlarının hizmet vermek için açılması nedeniyle Salih Şeremet Ortaokulu'nda düzenlenen törende konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz,öğretmen açığını kapatmak için önümüzdeki ay duyurusunu yapıp öğretmen ataması yapılacağı bilgisini verdi.

Başbakan Binali Yıldırım'ın vermiş olduğu talimata göre daha kaliteli eğitim verebilmek için;Değişmez hedefimiz; kaliteli bir eğitim ve fırsat eşitliğini herkese eğitimde sağlamamız lazım. Kaliteli eğitim diyoruz ama ikili eğitimde kaliteli eğitimi verebilmek, sağlayabilmek mümkün değil. O halde ne yapmak lazım? İkili eğitimi ortadan kaldırmak lazım." dedi.

Ak Partinin İktidarı döneminde 584 bin öğretmen alımının yapıldığını Bakan Yılmaz hatırlatarak;bugün her 3 öğretmenden 2'sinin ataması bizim dönemimizde gerçekleştirildi. Özlük haklarını da kısmen iyileştirdik. Haftada 15 saat ek dersle birlikte 2002'de öğretmenimize verilen toplam aylık 635 lirayken bugün 4 bin liraya yaklaşmış durumdadır. 2002'deki dolar karşılığı 380 doların altıydı, şimdi ise kura göre 940 ile 950 dolar civarında.

Yine öğretmen ihtiyacımızı karşılamak üzere önümüzdeki ay duyurusuna çıkacağız. 20 bin öğretmen alımını gerçekleştireceğiz. Yeni öğretmenlerimizle birlikte eğitim ailemizi daha da güçlendirip 18 milyon evladımıza, 7 milyon 700 bin de üniversitede var, toplam 25 milyon evladımıza hak ettikleri nitelikli ve kaliteli eğitimi vereceğiz." sözlerini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir