ABD Sözcüsünden Skandal Açıklamalar

2 DK'DA OKUNUR


89
51 , 89

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı HR McMaster, Katar ve Türkiye’yi, batı çıkarlarını hedef alan aşırılık yanlısı İslamcı ideolojinin ana sponsorları ve kaynakları arasında “yeni bir rol” üstlenmekten kınadı

1. “Batı İle Büyüyen Sorunların Büyük Çoğunluğu AK Parti’nin Yükselişinin Sonucu…”

General McMaster “Radikal İslamcı ideoloji tüm uygar insanlar için ciddi bir tehdit” dedi. ABD ulusal güvenlik danışmanı, bu tehdidin geçmişte “miyop” olarak tanımlandığını söyledi.Gen McMaster on yıllar önce Suudi Arabistan’ın bu örgütlerden bazılarına verdiği desteği değerlendirirken, Katar ve Türkiye’yi şu anda ana destekçiler olarak gösterdi. Türkiye’nin Batı ile büyüyen sorunlarının büyük bir çoğunluğunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığını yaptığı Adalet ve Kalkınma Partisinin yükselişinin bir sonucu olduğunu iddia etti.

2. “Türkiye İle Stratejik Ortaklık…”

Suriye meselesi hakkında görüşlerini ve Türkiye’nin bu bölgedeki rolünü açıklayan ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı, şu ifadelerde bulundu: “”ABD, bölgeye istikrar getirmek ve her türlü terörü yenmek için Türkiye ile stratejik ortaklık amacına bağlıdır. Türkiye’nin sınır güvenliğini artırma, topraklarından yabancı savaşçı geçişini durdurma ve Suriye’nin kilit bölgelerinden DEAŞ’ı temizlemek için sahada savaşma anlamındaki çabalarını takdir ediyoruz. Bölgedeki herkes için terörizmin finansmanı ve şiddet içeren aşırılıkçılığı destekleyen ideolojilere dikkat çekmek için daha yapılacak çok iş var. ABD, bu konuda Türkiye ile işbirliğini derinleştirme fırsatlarını kollayacaktır.”

3. Dışişleri Bakanlığı’ndan Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Güvenlik Danışmanı HR McMaster’a Yazılı Cevap

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı’nın yapmış olduğu “Türkiye’nin radikal İslami ideolojileri destekleyen ülkelerden biri” açıklamasına Dışişleri Bakanlığı yazılı olarak şu cevabı verdi: “Ülkemizin terörizm ve radikalizmin her boyutuyla nasıl bir mücadele verdiğini en iyi bilmesi gereken bir makamda bulunan Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster’ın gerçeklikle bağlantısı olmayan iddiaları hayret verici, temelsiz ve kabul edilemez niteliktedir.”


Sizce bu içerik ?

Süper Süper
33
Süper
Sinir Edici Sinir Edici
58
Sinir Edici
Üzücü Üzücü
41
Üzücü
Kesin Oku Kesin Oku
33
Kesin Oku
İlginç İlginç
83
İlginç
Yok Artık Yok Artık
50
Yok Artık
Gereksiz Gereksiz
25
Gereksiz
Komik Komik
66
Komik

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Bu Test ile kişilik ve karekter analizi hakkında bir şeyler ortaya koymayı amaçlayan sorular hazırla
Hızlı Sınav
Hızlı Sınav ile eğlenceli bir şekilde ister doğru - yanlış ister çoktan seçmeli sorular dizisi hazırla
Anket
Özel sizce.com anketi ile sonucunu merak ettiğiniz bir şeyler için nabız yoklayabilirsiniz
Zengin İçerik
Video ve resimlerle zenginleştirerek haber, makale veya hikayenizi yayınlayabilirisiniz.
Sizce List
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine içeriklerini embed kodu ile gömebilirsiniz.