Adalet Bakanı’ndan İttifak Açıklaması

Devlet Bahçeli'nin Cumhurbaşkanı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararını açıklamasının ardından bu konu hakkı da Adalet Bakanı Gül açıklama yaptı.1 DK'DA OKUNUR


91
53 , 91

Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararını açıklamasının ardından bu konu hakkı da Adalet Bakanı Gül açıklama yaptı.Açıklamasın da Gül;  “Bu bir milli mutabakat buluşmasıdır. Milli ve yerli, Türkiye’nin geleceğine dair mutabakat zemini anlamında bir süreç yaşanacak. Ülkemizin, milletimizin birlik ve beraberliği, çoğulcu, katılımcı bir demokrasi ve uyum süreci anlamında çok önemli bir gelişme olacağına inanıyorum. Türk demokrasi hayatı için çok önemli gelişmelerin, birlikteliğin, bir mutabakatın gerçekleşeceğine inanıyoruz. Milli ve yerli olan tüm unsurların şemsiyesi altında buluşacağı bir milli mutabakat çalışması olacak. Siyasi partiler seçim kanununda bu hususla ilgili yasal imkan bulunmamakta. 1991 ve yakın zamanlarda bazı partiler bir Parti merkezinde ittifak yaparak bu süreci fiili olarak yaşıyorlardı. Ama bunun yasal imkana kavuşacağı bir çalışmayı değerlendireceğiz” şeklinde ifade etti.

Daha güçlü bir Türkiye ve demokrası için çalışmaları çok geniş bir perspektif bir şekilde yapılacağını vurgulayan Bakan Gül: “Bunların hepsi demokrasinin gereği itibariyle ve ittifakın da gerektirdiği teknik ihtiyaçları doğrultusunda değerlendireceğiz. Şu anda çalışmalara başlamadan bir şey söylemem mümkün değil. Hayırlı işlerde acele etmek lazım. En kısa zamanda milletimizin mutabakatını sağlayacak şekilde, geniş katılımlı, herkesi kucaklayacak ve ülkemizin geleceğine emin adımlarla bakacağı, daha güçlü bir demokrasi ve Türkiye için çalışmamızı çok geniş bir perspektif ile yapacağız”dedi.

Adalet Bakan’ı Gül herkesi kucaklayan ve emin adımlarla ilerleyen Türkiye için çalışmaların sürdürüleceğini söylerken;“En kısa zamanda milletimizin mutabakatını sağlayacak şekilde, geniş katılımlı, herkesi kucaklayacak ve ülkemizin geleceğine emin adımlarla bakacağı, daha güçlü bir demokrasi ve Türkiye için çalışmamızı çok geniş bir perspektif ile yapacağız”sözleriyle açıklamalarda bulundu.


Sizce bu içerik ?

Süper Süper
58
Süper
Sinir Edici Sinir Edici
83
Sinir Edici
Üzücü Üzücü
66
Üzücü
Kesin Oku Kesin Oku
58
Kesin Oku
İlginç İlginç
25
İlginç
Yok Artık Yok Artık
75
Yok Artık
Gereksiz Gereksiz
50
Gereksiz
Komik Komik
8
Komik

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Bu Test ile kişilik ve karekter analizi hakkında bir şeyler ortaya koymayı amaçlayan sorular hazırla
Hızlı Sınav
Hızlı Sınav ile eğlenceli bir şekilde ister doğru - yanlış ister çoktan seçmeli sorular dizisi hazırla
Anket
Özel sizce.com anketi ile sonucunu merak ettiğiniz bir şeyler için nabız yoklayabilirsiniz
Zengin İçerik
Video ve resimlerle zenginleştirerek haber, makale veya hikayenizi yayınlayabilirisiniz.
Sizce List
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine içeriklerini embed kodu ile gömebilirsiniz.