Ateş: “Para Transferinde Hiçbir Dahlimiz Yok”

2 DK'DA OKUNUR


96
58 , 96

Amerika Birleşik Devletlerinde süren davada konuşan Reza Sarraf’ın ifadelerinde adı geçen Denizbank’ın Genel Müdürü Hakan Ateş konuştu. Ateş, bankasının 2004 ile 2013 seneleri arasında Hazinece görevlendirilen altın takası ile alakalı olduğunu anımsatarak, söz konusu iddia namede ne Denizbank’ın ne de bir personelinin adı geçiyor. Altın işi yapan takas bankaları, altın borsasına kayıtlı şirketin işlemini açmakla mükellef bankadır. Bizim de altın takasından başka bir adet dahi döviz transferi ile alakalı bir işlememiz yok, şeklinde açıklamada bulundu.

Sarraf Her Şeyi Anlattı

Birleşik Devletler şehri New York da devam eden davada yargılanan Reza Sarraf, Denizbank adından da bahsetti. Bunun üzerine bankanın Genel Müdürü olan Hakan Ateş de açıklamalar yaptı. Sarraf davasındaki iddia namenin üç bin sayfalık olduğunun altını çizen Ateş, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ve bankalar söz konusu iddianameyi inceden inceye inceledi. Söz konusu listede geçen isim ve kurum adı bulunmakta. Bunun nedeni de dav için seçilecek jüri üyelerinin mevzu bahis isim ve kurumlar ile yakınlığı olmamasının sağlamasıdır. Dava iddianamede de Denizbank ya da bir banka personelinin adı geçmiyor. Burada sadece Sarraf ifadesi altında, yapılan altın ticareti anlatıyor” dedi.

Döviz Yok

Dövize dair bir işlem dahi yapılamadığını aktaran Ateş, altın takasından başka bir işlemlerinin olmadığı ve özellikle bir adet dahi döviz işlemlerinin olmadığını anlattı. Ateş, 2004 senesine değin hazinenin görevlendirdiği banka, İş Bankası idi. ardından görev Denizbank’ın oldu. 2013 senesine kadar bu görevi sürdürdü. Bu yıldan sonra da Kuveyt Türk bu görevi üslendi. Takas bankası sadece altın işi yapar. Altına dair borsaya kayıtlı şirketlere işlemi açmakla mükellef olur. Bu kapsamda tüm altın hareketleri takas banktan geçer. Buradan altının başka bir ülke mesela Dubai’ye falan tevsik edildiği anlamı da çıkmaz. Aslında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu bu durumu belgeleri beraber her bankadan isteyip inceledi. Dolayısı ile bizim bir tane bile yurt dışına yapılmış bir döviz işlemimiz yok şeklinde açıklamalarda bulundu.


Sizce bu içerik ?

Süper Süper
58
Süper
Sinir Edici Sinir Edici
83
Sinir Edici
Üzücü Üzücü
66
Üzücü
Kesin Oku Kesin Oku
58
Kesin Oku
İlginç İlginç
25
İlginç
Yok Artık Yok Artık
75
Yok Artık
Gereksiz Gereksiz
50
Gereksiz
Komik Komik
8
Komik

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Bu Test ile kişilik ve karekter analizi hakkında bir şeyler ortaya koymayı amaçlayan sorular hazırla
Hızlı Sınav
Hızlı Sınav ile eğlenceli bir şekilde ister doğru - yanlış ister çoktan seçmeli sorular dizisi hazırla
Anket
Özel sizce.com anketi ile sonucunu merak ettiğiniz bir şeyler için nabız yoklayabilirsiniz
Zengin İçerik
Video ve resimlerle zenginleştirerek haber, makale veya hikayenizi yayınlayabilirisiniz.
Sizce List
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine içeriklerini embed kodu ile gömebilirsiniz.