Bekir Bozdağ; “Türkiye’nin Rusya’ya Veya Başka Bir Ülkeye Verdiği Herhangi Bir Garanti Yoktur”

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ Bakanlar Kurulu'nda Zeytin Dalı Harekatıyla ilgili açıklamalarda bulundu.1 DK'DA OKUNUR


150
110 , 150

 

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ Bakanlar Kurulu’nda bu harekatın kürtlere karşı yapılan bir harekat olmadığını ve bir tek terörist dahi kalmayana kadar süreceğini şu sözleriyle ifade etti: “Zeytin Dalı Harekatı,meşru ve uluslararası hukuka uygun. Harekat sırasında ve süresinde sivillerin zarar görmemesi için azami dikkat gösterilmektedir. Bu harekat bölgede yaşayan Kürtlere karşı yapılan bir harekat değildir. Harekata aziz Türk milletinin desteği tamdır. Bölgedeki terör örgütleri ve en son terörist temizleninceye kadar devam edecek.Türkiye’nin Rusya’ya veya başka bir ülkeye verdiği herhangi bir garanti yoktur. Amaç Afrin bölgesini teröristlerden temizlemektir. Harekatın hedefi Afrin bölgesidir”

Zeytin Dalı Harekatı süresince şehit ya da yaralı asketlerimizin olmadığını ve karadan da Afrin’e girildiğini söyleyen Bozdağ şunları ifade etti : “Harekat planlandığı gibi devam ediyor. TSK karadan da harekat bölgesine girmiş durumda. İlk 3 günde planlanan mesafe ve alan kontrolü sağlandı. Şehit olan yoktur. Yaralı askerimiz de yoktur. Terör örgütlerinin attığı roketler nedeniyle yaralanan ve hayatını kaybedenler var.”

Halkı kin ve düşmanlığa tahrik eden açıklamalar yapan bazı HDP milletvekillerini hatırlatan Bozdağ:”Bunlar suçtur. Bizim hukukumuz terör örgütlerinin propagandasını yapanlara hangi şekilde muamele yapıyorsa öyle muamele göreceklerdir”dedi.

Türkiye ile birlikte çalışmak isteniyorsa bunun ancak silah yardımını kesmekle  ve verilen silahları toplamakla olacağını,operasyondan kaygı duyan ABD Dışişleri Bakanı Tillerson’a şu sözleriyle belirtti :” “Terör örgütlerinden biriyle mücadele ederken başka terör örgütleriyle birlikte hareket etmek büyük bir yanlıştır. Terör örgütlerine silah verilmemesi konusunda defalarca uyardık. Birlikte nasıl çalışacağımızı görmek istiyorlarsa silah yardımını kesmeleri ve verilen silahları toplamalarıdır. Silahların geri toplanacağı defalarca Türkiye’ye ifade edildi. İşbirliğinin yolu belli silah vermeyi durdurmak ve verilen silahları toplamaktır.”

 

 


Sizce bu içerik ?

Süper Süper
25
Süper
Sinir Edici Sinir Edici
50
Sinir Edici
Üzücü Üzücü
33
Üzücü
Kesin Oku Kesin Oku
26
Kesin Oku
İlginç İlginç
75
İlginç
Yok Artık Yok Artık
42
Yok Artık
Gereksiz Gereksiz
16
Gereksiz
Komik Komik
59
Komik

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Bu Test ile kişilik ve karekter analizi hakkında bir şeyler ortaya koymayı amaçlayan sorular hazırla
Hızlı Sınav
Hızlı Sınav ile eğlenceli bir şekilde ister doğru - yanlış ister çoktan seçmeli sorular dizisi hazırla
Anket
Özel sizce.com anketi ile sonucunu merak ettiğiniz bir şeyler için nabız yoklayabilirsiniz
Zengin İçerik
Video ve resimlerle zenginleştirerek haber, makale veya hikayenizi yayınlayabilirisiniz.
Sizce List
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine içeriklerini embed kodu ile gömebilirsiniz.