Spor

‘Bu Kış Spora Başlayacağım’ Diyenlere Sonbaharda Hafif Egzersiz Önerileri

Nedense başlanmak istenen o diyetlere bir türlü başlanamaz ve ihmal edilmemesi gereken spor yâ da egzersiz çalışmaları bir türlü yapılamaz.

Tüm bunların yerini hafif egzersiz çalışmaları ile doldurabilirisiniz.

Aslında sonbahar kışın soğuğuna yazın sıcağına göre daha ideal bir mevsimdir spor yapmak için. Mevsimlerin değişmesiyle birlikte insan vücudu da değişim içine girer, insan fizyolojisi de tüm bu değişimlerden etkilenir. Bu değişimlerden olumsuz etkilememek için spor yapmalı ve vücudun dengesi yeniden sağlanmalıdır.

spor-yapmanin-faydalari.jpg

Peki, sonbaharda ne yapılabilir?

Kamp yapmayı sevenler bu fırsatı kaçırmamalı, doğa yürüyüşleri yapılarak mevsimin tadı çıkarılmalıdır.

Her yaştan insanın kolaylıkla yapabileceği, tercih edebileceği en önemli çalışma yürüyüş, günün her saatin de yapabilirsiniz.

fitness-zayiflatirmi.jpg

Sağlıklı yaşam için sporun önemi

Stres ve hayatın yorucu temposundan sıkıldığımız anda kendimizi rahatlatmak, gevşetmek ve tabii ki mutlu olmayı da isteriz tüm bunları bize sağlayacak olan nedir?

spor-yapmak-kilo-vermek.jpg

-Çikolata yemek.

-Eğlenceli videolar izlemek.

-Alışveriş yapmak

-Spor yapmak

Cevap spor yapmak olmalıdır, eğer günde 3 defa egzersiz yaparsanız vücudun ihtiyacı olan ve mutluluk hormonunun salgılanmasını sağlayan endorfin hormonunun da salgılanmasını sağlamış olursunuz.

Sağlıklı yaşam spor ve beslenme

Sağlıklı yaşam doğru beslenme ve spora bağlıdır, vücudun ihtiyacı olan besinlerin kontrollü olarak alınması gerekirken birde gün içinde yapacağınız egzersizler ile çok daha sağlıklı ve mutlu olabilirsiniz. Sporun vücuda faydaları saymakla bitmez,’sağla kafa sağlam vücutta bulunur’ sözünün doğruluğunu kanıtlıyor spor yapan insanla yapmayan insan arasındaki hem fiziksel hem de zihinsel farklar.

Gün içinde yapacağınız basit egzersizler ile vücudunuzu esnetebilir, dayanıklılığınızı artırabilir ve kaslarınızın çalışmaya hazır hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Fiziksel güce dayalı bir işte çalışıyorsanız kesinlikle güne başlarken ve gün içinde basit egzersizler yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Sağlıklı spor hareketleri

-Sabah uyandığınızda kahvaltıya yönelmek yerine; yürüyüş, yüzme, koşu, bisiklet gibi aktivitelere yönelirseniz güne daha pozitif başlarsınız.

Gün içinde vücudunuz rahatlatacak gevşeme egzersizleri ile devam etmelisiniz. Basit esneme hareketlerini birkaç kez tekrar ederek vücudunuzun farklı bölgelerini rahatlatmanız, gevşetmeniz gerekiyor. Sağlıklı spor hareketleri ile daha zinde, mutlu ve huzurlu olabilirisiniz.

Listeye geri dön

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir