Cem Yılmaz’a Filmi ‘Arif V 216’dan Dolayı Suç Duyurusu

Cem Yılmaz'a Filmi 'Arif V 216'da bağımlılıklara özendirdiği öne sürülerek Profesör Doktor Orhan Kural tarafından suç duyurusunda bulundu.1 DK'DA OKUNUR


106
68 , 106

Cem Yılmaz ‘ın vizyona yeni giren filmi  ‘Arif V 216’ nın bazı sahnelerinde gençleri ve çocukları bonzai, uyuşturucu ve diğer bağımlılıklara özendirdiğini öne süren Profesör Doktor Orhan Kural Ünlü Komedyen hakkında suç duyurunda bundu.

Kural,Cem Yılmaz’ın hem yönetmenliğini hem de oyunculuğunu yaptığı  ‘Pek Yakında’ filiminde ‘uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımına özendirdiği’ iddiasıyla yine suç duyurusunda bulunmuştu  ve Cem Yılmaz’ın şüpheli sıfatıyla soruşturma kapsamında ifadesi alınmıştı.Cem Yılmaz bu konuyla ilgili;“Filmde bu konuda en küçük bir işaret bulunmamaktadır. Filmimde kesinlikle sigaranın reklam ve tanıtımını yapmadım. Görülen sigara sahneleri hayatın doğal akışına uygun bir şekilde resmedilmiştir. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum.”diyerek kendini savunmuştu.

Ünlü Komedyenin Filimlerinde “planlı ve sistematik” olarak uyguladığını öne süren  sigarayla savaşan Profesör Doktor Orhan Kural dilekçesinde şunları söyledi:

“Bu tür eylemler sigara firmalarının gizli reklam araçlarından olduğu son zamanlarda Sarıay Derneğimiz tarafından alınana duyumlar arasındadır. Bu film hakkında iki gündür çok sayıda telefon aldık. Halkımızın bir bölümü artık gerçekleri anlamaya başladı. Yüksek miktarda ceza verilmediği veya denetimsiz bırakıldığı takdirde bu tür vakıaların tekerrür ettiği ve edeceği herkesçe malumdur. Tütün ürünlerinin ve üretici firmaların isim, marka veya alametleri kullanılarak her ne surette olursa olsun reklam ve tanıtımı yapılamaz. Bu ürünlerin kullanılmasını özendiren veya teşvik eden kampanyalar düzenlenemez. Alkol ve uyuşturucu maddeler gibi bağımlılık yapan ve sayılamayacak kadar zararı olan sigaranın işlev olarak diğer uyarıcı ve uyuşturucu maddelerden hiçbir farkı yoktur. Yasağı ihlal eden kişiler hakkında gerekli müeyyidelerle cezalandırılmasını talep ederim.”

  1. Sizce Cem Yılmaz'a yapılan suç duyurusu gerekli midir?

    1. Evet,gençlerimize örnek oluşturması hiç güzel bir davranış olmaz.
    2. Hayır,filmlerde öyle mesajlar olduğunu düşünmüyorum.
    5 Oy
    Sonuçlarınızı Paylaşın

Sizce bu içerik ?

Süper Süper
58
Süper
Sinir Edici Sinir Edici
83
Sinir Edici
Üzücü Üzücü
67
Üzücü
Kesin Oku Kesin Oku
59
Kesin Oku
İlginç İlginç
26
İlginç
Yok Artık Yok Artık
75
Yok Artık
Gereksiz Gereksiz
50
Gereksiz
Komik Komik
8
Komik

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Bu Test ile kişilik ve karekter analizi hakkında bir şeyler ortaya koymayı amaçlayan sorular hazırla
Hızlı Sınav
Hızlı Sınav ile eğlenceli bir şekilde ister doğru - yanlış ister çoktan seçmeli sorular dizisi hazırla
Anket
Özel sizce.com anketi ile sonucunu merak ettiğiniz bir şeyler için nabız yoklayabilirsiniz
Zengin İçerik
Video ve resimlerle zenginleştirerek haber, makale veya hikayenizi yayınlayabilirisiniz.
Sizce List
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine içeriklerini embed kodu ile gömebilirsiniz.