Gündem, Siyaset

CHP İstanbul Başkanı Canan Kaftancıoğlu Seçildi

Bostancı Gösteri Merkezi’nde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nunda katıldığı konerede il başkanlığı seçimi yapıldı.

İstanbul 36’ıncı Olağan İl Kongresi’nde İl Başkanlığı ve Kurultay Delegeliği seçimleri gündeme geldi.İstanbul İl Başkanlığı seçimlerinde mevcut Başkan Cemal Canpolat ile Canan Kaftancıoğlu aday olurken seçimi Canan Kaftancıoğlu kazandı.Seçimler için 6 adet sandık kurulurken, 643 kişi oy verdi.325 adayın oyunla İk Başkanlığını kazanan Canan Kaftancıoğlu oluken, 318 oy ile de Cemal Canpolat seçimi kaybeden aday oldu.

Seçimin sonuçlanmasının ardından yeni ik başkanı Kaftancıoğlu konuşmasında: “Biz olacağız demiştim, olduk. Beni örgütüm aday yaptı. Örgütümle kazanacağım demiştim, bu da oldu. İyi ki varsınız. Hepimiz çok çalıştık. Hepimiz çok yorulduk. Öncelikle başkanımız Cemal Canpolat ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Biz söylediğimiz şeyleri yapacağız. Yapmayacağımız şeyi de söylemeyeceğiz.Bu kongre salonundan el ele, kol kola hep birlikte çıkıp, AKP faşizmini yıkmaya gideceğiz. İnancınız ve güvenciniz için çok teşekkür ederim” sözlerini dile getirdi.

Cemal Canpolat ise seçimin ardından sonuna kadar destek olacağını belirtirken kaybedenin olmadığını vurgulayarak ; “Bu partinin birliğe, beraber olmaya ihtiyacı vardır. Biz herkese inat CHP geleneklerine uymaya, divanı da CHP geleneğine uymaya davet ediyorum hala. Çünkü buranın kazananı, kaybedeni yoktur. Kazanan sevgili kardeşim Canan’ı tebrik ediyorum. İnşallah önümüzdeki süreçte CHP’yi büyük kitlelerle buluşturur. Biz de sonuna kadar katkımızı ve desteğimizi veririz.”sözleriyle açıklamada bulundu.

  1. Sizce CHP'nin yeni İl Başkanı kararı doğru bir seçim midir?

    1. Evet, yeni adaylarla yolumuza devam etmeliyiz
    2. Hayır, hiç gerek yoktu bu seçime
    0 Oy
    Sonuçlarınızı Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir