Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Suriye’de oynanan oyunun kalbine hançer sapladık”

TBMM Grup Toplantısı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO,ayım,Suriye ve Irak hakkında önemli açıklamalarda bulundu.1 DK'DA OKUNUR


127
89 , 127

TBMM Grup Toplantısı’nda Cumhurbaşkanı NATO’ya seslenerek gerektiğinde tavır almasını vurgulayarak ; “”Ey NATO siz ortaklarınızdan birine herhangi bir sınır tecavüzünde bulunanlara karşı tavır almakla da mükellefsiniz. Şu ana kadar siz ne tür bir tavır aldınız. Bunu kendilerine duyurduk, duyuruyoruz. Genelkurmay Başkanımız kendileri ile bu konuda görüşüyorlar, görüşecekler” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan gündemde her zaman tartışma ortamı sağlayan AYM ile ilgili düşüncelerini ; “Adalet Şurası’nda akademisyen ve yargı mensuplarımızla bir araya gelme imkanı bulduk. Son yıllarda yaşanan birtakım gelişmelerin faturası her ne kadar hükümetimize kesiliyor olsa da aslında yargının kendi iç tartışmalarının ürünüdür” ifade etti.

ABD’nin terör örgütü önderliğinde ordu kuracağını açıklamasının ardından bu konu hakkında;””Dün Irak’ta oynana oyunu bozduk, Suriye’de oynanan oyunun kalbine hançer sapladık. Kısa süre içinde Afrin ve Münbiç’ten başlayarak Suriye’deki terör yuvalarını da birer birer yok dağıtacağız. Buna ne müttefikimiz görünüp bizi sırtımızdan vuranlar mani olabilir ne de siyasetçi görünen marjinaller mani olabilir.” açıklamalarda bulundu.


Sizce bu içerik ?

Süper Süper
8
Süper
Sinir Edici Sinir Edici
33
Sinir Edici
Üzücü Üzücü
16
Üzücü
Kesin Oku Kesin Oku
8
Kesin Oku
İlginç İlginç
58
İlginç
Yok Artık Yok Artık
25
Yok Artık
Gereksiz Gereksiz
83
Gereksiz
Komik Komik
41
Komik

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir