Ekipler Lastik İzlerinden Yakaladı!

2 DK'DA OKUNUR


86
48 , 86

Konya’nın Derebucak ilçesinde, koruma altında olan türlerden olan yaban keçisini dağlık alanda avladığı ileri sürülen 3 avcıya toplam 16 bin lira idari para ve tazminat cezası kesildi.

Edinilen bilgiye göre, dağlık alanda koruma altında olan türlerden yaban keçisi avı yapıldığına dair alınan bir ihbarı değerlendiren Orman ve Su İşleri Bakanlığı Konya 8. Bölge Müdürlüğüne bağlı Beyşehir Milli Parklar Şefliği ekipleri harekete geçti. Derebucak ilçesindeki koruma kontrol faaliyeti icra eden ekipler, bin 880 metre yüksekliğe sahip dağın eteklerinde Üçkuyular mevkisinde gördükleri bir aracın lastik izlerinden kaçak avcı olduklarından şüphe ettiği kişileri takip altına aldı.

Pusuya yatarak beklemeye başlayan ekipler, sırtında karkas etle yaya olarak yürüyen 1 kişiyi, sonrasında 2 avcı arkadaşını daha yakaladı. Sırtında karkas etle yaya olarak araçlarına doğru gitmekte olan avcıya düzenlenen operasyon anı ekipler tarafından saniye saniye kaydedildi.

Şüphelendiler

Vurulduktan sonra kafası kesilen, iç organları temizlenerek derisi yüzülen yaban keçisine ait karkas etin, dağda avı yapılan bir yaban keçisine ait olduğunu tespit eden ekipler, Antalya’dan bölgeye yaban keçisi avı için geldikleri öğrenilen A.E., M.Ö. ve B.E.’ye kara avcılığı kanununa muhalefet etmekten yasanın üç ayrı maddesinden cezai işlem uyguladı.

Avcılara koruma altında olan yaban hayvanını avlamaktan, usulsüz avlanmaktan, avlanma izni olmadan avlanmaktan dolayı kişi başı bin lira olmak üzere 3 bin lira idari para cezası uygulandı. Ayrıca, keçi avından dolayı 13 bin liralık tazminat bedeli de eklenince toplamda avcılara kesilen para cezası 16 bin liraya ulaştı. Beyşehir Milli Parklar Şefi Mehmet Şener, dağlık alanda kaçak olarak yaban keçisi avı yapıldığına dair aldıkları ihbar üzerine bölgede sıklaştırdıkları av koruma ve kontrol faaliyetleri sonucu 3 avcının yaban keçisiyle birlikte suçüstü yakalandığını belirterek, bu kişilere toplamda 16 bin liralık cezai işlem uygulandığını söyledi.

Şener, yaban keçilerinin Toroslar’ın doğal güzelliklerinden birisi olduğuna dikkati çekerken, bunların gelecek kuşaklara aktarılması gerektiğini vurguladı. Ekiplere de çalışmalarından dolayı teşekkür eden Şener, bu tür usulsüz avcılığın önüne geçilmesi için çalışmalarını aralıksız sürdüreceklerini kaydetti

 


Sizce bu içerik ?

Süper Süper
25
Süper
Sinir Edici Sinir Edici
50
Sinir Edici
Üzücü Üzücü
33
Üzücü
Kesin Oku Kesin Oku
25
Kesin Oku
İlginç İlginç
75
İlginç
Yok Artık Yok Artık
41
Yok Artık
Gereksiz Gereksiz
16
Gereksiz
Komik Komik
58
Komik

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Bu Test ile kişilik ve karekter analizi hakkında bir şeyler ortaya koymayı amaçlayan sorular hazırla
Hızlı Sınav
Hızlı Sınav ile eğlenceli bir şekilde ister doğru - yanlış ister çoktan seçmeli sorular dizisi hazırla
Anket
Özel sizce.com anketi ile sonucunu merak ettiğiniz bir şeyler için nabız yoklayabilirsiniz
Zengin İçerik
Video ve resimlerle zenginleştirerek haber, makale veya hikayenizi yayınlayabilirisiniz.
Sizce List
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine içeriklerini embed kodu ile gömebilirsiniz.