Sağlık, Yaşam

Emekli Olmamak İçin 8 Sebep

Çoğu kişinin hayali olsa da emekli olmak, bazı insanlar için hiç istenmeyen bir duruma dönüşebiliyor. Peki buna neler sebep olabilir?

  1. İçerik Navigasyonu

    Dağ gibi bulaşıklar!

Her insanın tatil planlarında illaki sevdikleriyle zaman geçirmek düşer. Emekli olunca ise bu isteğinizi yapmaya çok daha fazla vaktiniz olacak. Buna bir de arka bahçede yakılan mangal partisi eklenince keyifler daha da bir artıyor. Peki ya parti sonrası? Yığılan dağ gibi bulaşıklar kabusa dönüşebilir.

  1. Kanepeye uzun atlama sporu

Bütün gün boyunca yarış atı gibi yapmak zorunda olduğumuz işlere koşan bedenimiz, eve geldiğimizde kanepeye yapılan bir uzun atlama ile rahatlığına kavuşuyor. Peki ya bu hayallerimizdeki bahçeli evin en güzel köşesindeki hamağa serilmekten daha mi güzel? Bazıları için evet!

  1. Alışveriş Curcunası

Emekli olduğunuzda, hafta içi her günü iş yerinizde geçirmenizden dolayı bütün alışverişlerinizi hafta sonuna bırakmak zorunda kalmayacaksınız. İstediğiniz her yeri tadını çıkarta çıkarta gezebileceksiniz. Ama bu kalabalıkta boğulmanın tadını size verecek mi?

  1. Hayal dünyası

İşe geç kalındığında ya da yapmak zorunda olduğunuz bir işi zamanında yapılmadığında ortaya çıkan bahaneler oldukça sıra dışı ve yaratıcı olabiliyor. Emekli olduğunuzda bu yeteneğini de pek fazla kullanmanız gerekmeyebilir.

  1. Apartman Yöneticiliği

Emekli olduğunuzda düşmeniz muhtemel olan o boşluğu apartman yöneticiliği ile doldurabilirsiniz. Peki ya bu size göre mi?

  1. Dünya turu hayalleri

Eşinizle ve ya sevdiklerinizle yapmak istediğiniz o dünya turu emekli olduğunuzda size bir adım daha yaklaşacak. Peki yaklaşırken de uzaktan göründüğü kadar güzel mi? Valiz hazırlamak, sürekli hareket halinde olmak gözünüzü korkutuyor olabilir.

  1. Vedalaşmak

Bir yerden ayrılırken her insanın yaptığı gibi sizden de vedalaşmanız beklenecektir. Peki ya çalışma ortamınızdaki 200 kişiyle tek tek tokalaşıp, öpüşmek?

  1. Alışkanlıklar

İşe gittiğiniz her gün aynı rutini uyguluyor olabilirsiniz. Her gün aynı otobüse binip, asansöre koşmak size cazip geliyorsa, onlar olmadığında tüm gün evde oturmak oldukça korkutucu bir seçenek olmalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir