netflix dizi tavsiye
En İyi Netflix Dizileri

En İyi Netflix Dizileri, Öneriler ve Tavsiyeler

En iyi netflix dizileri hangileridir ? Sorunun cevabını arıyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz. Sizler için süper bir netflix dizi önerileri listesi oluşturduk.1 DK'DA OKUNUR


99
1 yorum, 63 , 99

Netflix, Netflix, Netflix… peki nedir kardeşim bu Netflix? Herkesin dilinden düşmeyen öve öve bitiremediği Netflix Orginals platformu henüz Türkiye’de tam olarak oturmasada, uzun metrajlı, her bölümü 2 saat süren doğru düzgün bir konusu bile olmayan, gereksiz sahnelerle sündürüldükçe sündürülen Türk dizilerinden bıkanlar için adeta bir can damarı oldu. Her bölümü 40-45 dk süren sezonda 10-15 bölüm bazen bu rakam 3-4 bölüme kadar bile düşen izledikten sonra da Türk dizilerine tövbe ettiren bir platform Netflix.

Gerçekten de Netflix, cüz-i fiyat politikası, hd yayın kalitesi, dublaj ve alt yazı seçenekleriyle muazzam kalitede bir platform. Netflix internetten dizi indirmeye çalışan,  indirdiği dizilerin alt yazılarını eşleştirmeye çalışan veya  internet sitelerinden izlerken adeta reklamlar içinde boğulan bu yüzden dizi izleyip stres atayım derken sinirleri iyice bozulan bizler için adeta bir kurtarıcı oldu.

Bu arada söylemeden geçmeyelim NetFlix’te sadece Amerika dizileri yapılmıyor. Danimarka, Almanya, İngiltere gibi ülkelerin yapımlarıda giderek artıyor. Hatta yakında başrolünde Çağtay Ulusoy’un oynayacağı Netflix dizisi The Protector‘ün de çekimlerine başlanacak.

Bu kadar açıklamadan sonra geldik can alıcı soruya Hangi netflix dizisini izlemeliyim? En çok izlenen netflix dizileri hangileri ? gibi sorulardan sizi uzaklaştırmak için “en iyi netflix dizileri listesi ” hazırladık. Şimdiye kadar hazırlanan, en iyi netflix dizileri sıralaması olduğundan hiç kuşkunuz olmasın.

Sıralamasını sizlerin yaptığı en iyi yabancı diziler konumuza da bakmanızı tavsiye ederiz.

Umuyorum ki en popüler netflix dizileri listesinde verdiğim dizi tavsiyelerini beğenerek ve sıkılmadan okuyacaksınız. Bu listemizde IMDB puanlarını da belirttik fakat sıralamaları puana göre yapmadık. Bunun yerine listemizdeki her 6 dizi tanıtımının altına ve listenin en sonuna tüm dizilerin olduğu bir anket ekledik. Listeyi inceledikten sonra oy vermeyi unutmayın. Lafı daha fazla uzatmadan listemize başlayalım artık.

Netflix Dizi Tavsiyeleri - Netflix Dizi Önerileri
En İyi Netflix Dizileri

Netflix Dizi Önerileri Ve Tavsiyeler

En İyi Netflix Dizileri Listesi, Netflix Dizi Önerileri, Konu Özetleri Ve Tavsiyeler

Mindhunter

En iyi netflix dizileri - Mindhunter En Popüler NetflixDizileri – Netflix Dizi Tavsiyeleri - Mindhunter 
 
 

IMDb: 8.6

Devam Ediyor Mu: Evet Sezon Tarihi: (2017– )

En iyi netflix dizileri listemizdeki çerezlik dizimiz Mindhunter, en iyi Amerikan dizileri kategorisinde yer edinmiş drama ve aksiyon türünde karşımıza çıkıyor.

David Fincher'ın yine yabancısı olamadığı seri katil dünyasındafakat bu kez Mindhunter için, birçoğu için 2017'nin en iyi dizisi oldu. Kurbanlarına korkunç şeyler yapan seri katillerin psikolojisini anlamaya çalışan iki dedektifin hikayesini anlatan seri, tamamen gerçek hikayelerle şekilleniyor.
Holden Ford (Jonathan Groff) ve Bill Tench (Holt McCallany) başrol aldığı bu dizi eski FBI ajanı John E. Douglas'ın anılarını konu alan FBI Elite Suç Birimi kitabına dayanıyor.

Big Mouth

En iyi netflix dizileriBig Mouth ( Netflix Dizi Önerileri ) 

IMDb: 8.0

Devam Ediyor Mu: Evet | Sezon Tarihi: (2017– )

En iyi netflix dizileri listesinde netflix dizi önerileri adına yer vermek istediğim animasyon komedisi ise Big Mouth.

Yakın arkadaşlar, Nick Kroll ve Andrew Goldberg'in hikayenin merkezinde yer aldığı bu animasyonlu komedi dizisinde, ergenliğin mucizevi ve korkutucu yönlerinin çevresindeki arkadaşlarının ve kendilerinin hayatlarını nasıl etkilediğini anlatıyor.

BoJack Horseman

En iyi netflix dizileri - BoJack HorsemanEn İyi Netflix Dizileri 2018 – Dünyanın En İyi Netflix Dizileri – BoJack Horseman 

IMDb: 8.5

Devam Ediyor Mu: Evet | Sezon Tarihi: (2014– )

Netflix dizi tavsiyeleri arasında en iyi animasyon diziler kategorisinde yer alan bir başka dizi ise BoJack Horseman.

Yetişkinler için çizgi film fikri uzun zamandır popüler bir format olmuştur. Ama şimdiye kadar yapılmış hiçbir animasyonun, BoJack Horseman gibi depresif ve yaratıcı olmadığını düşünüyorum. 90'lı yıllarda çok meşhur ama 2000'lerde unutulmuş bir televizyon yıldızı,  kahramanımız BoJack zor bir hayat sürüyor. BoJack, kendi hayatına anlam yüklemek için sürekli olarak uğraşıyor, fakat ne ailesiyle nede çevresindekilerle hiç iyi bir bağı yoktur. Hatta yeniden bir yıldıza dönüşmesine rağmen, bu bunalımlardan kurtulamaz. Dördüncü sezonu tamamlayan seri, her yeni sezonda hayran sayısına da katkıda bulunuyor.

Designated Survivor

En iyi netflix dizileri - Designated SurvivorEn Çok İzlenen Yabancı Diziler Sıralaması – Efsane Yabancı Diziler - Designated Survivor 

IMDb: 7.7

Devam Ediyor Mu: Hayır | Sezon Tarihi: (2016–2018 )

Aksiyon, drama ve gizem dalında en iyi yabancı dizileri arasında yer almak için Netflix projesi olarak yola çıkan, seyir keyfi çok yüksek ama IMDb puanı olarak seyircilerinden istediğini alamamış, fakat bana göre en iyi netflix dizilerden biri olan yapım ise Designated Survivor.

Her ABD Başkanı, 2. yılından itibaren, her yıl "Ulusa Sesleniş" konuşması yapmak için Senato ve Temsilciler meclisi üyleriyle bir araya gelir. Bu toplantıda ihtiyaç duyulması halinde kullanmak üzere; Ayrıca kimseye açıklanmayan çok gizli bir görev atamasıda yapılır.
ABD Başkanı'nın görevlerini herhangi bir şekilde yerine getirememesi durumunda, kaostan kaçınmak için başkanın yerine bakacak bir hiyerarşi düzeni vardır, bu hiyerarşi şu şekildedir; Başkan Yardımcısı, Temsilciler Meclisi ve Senato Başkanı. Ama yinede Sovyetler ile Nükleer Savaş çıkma tehlikesinin olduğu yıllarda, göreve gelecek olan herkes için öldürülme tehlikesi göz önünde bulunduruldu ve "Designated Survivor" (Atanmış Sağ Kalan) ismini verdikleri  bir çare bulmuşlardır.

Bu protokole göre; yukarıda belirtilen Ulusal Konferansta, Başkanlıkta bulunan herkese bir şey olursa, bir "Atanmış Sağ Kalan" alternatif başkan olarak seçilecektir. Tercihen kabineden seçilen bu isim, Ulusa sesleniş konferansında bir saldırı olması düşünülerek toplantıdan uzak bir yere götürülür. Kahramanımız Şehircilik  Bakanı Tom Kirkman'dı. Toplantıdan önce kapı CIA tarafından çalındı ve "Atanmış Sağ Kalan" olarak güvenli bir yere götürüldü. Tahmin edebileceğiniz gibi, toplantı sırasında muazzam bir saldırı ve Başkan Yardımcısı, Başkan,
Senato ve Temsilciler Meclisi üyelerinin neredeyse tamamı ölüyor. Adalet ve Şehircilik Bakanlığı'ndan bile istifa etmekte olan Tom Kirkman (Kiefer Sutherland), aniden kendisini başkanlık yemini ederken bulur...

Love

En iyi netflix dizileri - loveEn Çok İzlenen Netflix Dizileri – Dizi Önerileri – Love 

IMDb: 7.7

Devam Ediyor Mu: Hayır | Sezon Tarihi: (2016–2018 )

İzlenecek en iyi netflix diziler listesinde yer alan bir diğer yapım ise Love. Love’ın kategorisi doğaüstü bir şekilde kurgulanmış romantik-komedi ve drama.

Love, birçok muhteşem bölümün yapımcısı olarak bilinen Judd Apatow'un projesi, bir çocuk oyunculuğu öğretmeni olarak Mickey (Gillian Jacobs) ile bir radyoda program koordinatörü olarak çalışan Gus'ın (Paul Rust) öyküsüdür.
İzleyicilerin pek çoğunun empati kurabileceği bazı karakterlere, özellikle de aşka getirdikleri alışılmadık bakış açısıyla “ne kadar rezil olursak o kadar iyi” olağan dışı yorumuyla dikkat çekiyor. Kısaca Love, birbirinden oldukça farklı iki kişinin sevgili olma çabasını anlatan bir dizi, üçüncü sezon için de izleyicilerinden onay aldı.

Marvel’s Iron Fist

En iyi netflix dizileri - Marvel’s Iron Fist Marvel’s Iron Fist ( En İyi Netflix Diziler IMDB ) 

IMDb: 6.7

Devam Ediyor Mu: Evet| Sezon Tarihi: (2017– )

En güzel netflix dizileri listesinde dizi tavsiyesi olarak verebileceğim en iyi amerikan dizileri arasında yer alan bir başka yapıt ise Marvel’s Iron Fist.

Iron Fist, Netflix'in Marvel serisine eklenen son halkadır. Defenders serisinde karşılaşacağımız diğer Marvel karakterlerini, Daredevil'i, Jessica Jones'u ve Luke Cage'i daha önce tanıtmıştık. Iron Fist'e yani diğer adıyla Demir Yumruk'a gelirsek; Öldüğü sanılan Danny Rand, 15 yıl sonra, daha güçlü olarak geri dönüp Demir Yumruk'un gücüyle ailesini yok eden olayların sır perdesini aralamak istiyor.

 1. SİZCE, BU 6 NETFLİX DİZİSİNDEN EN İYİSİ HANGİSİ?

  1. Mindhunter
  2. Big Mouth
  3. BoJack Horseman
  4. Designated Survivor
  5. Love
  6. Marvel’s Iron Fist
  32 Oy
  Sonuçlarınızı Paylaşın

Master of None

En Güzel Netflix Dizileri – Dizi Tavsiyesi – Master of None 

IMDb: 8.3

Devam Ediyor Mu: Evet | Sezon Tarihi: (2015– )

Netflix dizi tavsiyeleri listesinde yine yeni yabancı dizi önerileri arasında yer alan bir yapım olan Master of None var.

Aziz Ansari'nin otobiyografik dizisi, ilk kez Saturday Night ve daha sonra da Stand-Up gösterileriyle oldukça kalabalık bir hayran kitlesi yakaladı. En çarpıcı Netflix komedilerinden birisi. Ansari'nin kendi çevresine, duygusal ilişkilerine ve ve ailesinin yaşadığı ikilemlere odaklanan samimi bir dizi. İki sezonunu geride bıraktı, üçüncü sezonu da bekleniyor.

Marco Polo

En iyi netflix dizileri - Marco PoloMarco Polo (En İyi Netflix Dizileri – Netflix Dizi Önerileri ) 

IMDb: 8.1

Devam Ediyor Mu: Hayır | Sezon Tarihi: (2014–2016 )

Final yapmış en iyi yabancı netflix dizileri arasında yer alan bir diğer yapım ise Marco Polo.

Marco Polo'nun babası, 13. yüzyılda kıtalararası ticaretinden büyük paralar kazanan deneyimli bir tüccar. Çin'de rahatça ticaret yapabilmek için Kubilay Han'a oğlunu rehin olarak bırakır ve ünlü gezgin Marco Polo'nun hikayesi tam olarak burda başlar.

Black Mirror

En iyi netflix dizileri - Black MirrorBlack Mirror (Gelmiş Geçmiş En İyi Netflix Dizileri)
 

IMDb: 8.9

Devam Ediyor Mu: Evet | Sezon Tarihi: (2011– )

Günümüzün en popüler ve tartışmalı dizilerinden biri olan Black Mirror yani Kara Ayna, İngiltere'de Netflix'te yayın hayatına devam ediyor. Teknolojinin günlük hayatımızı nasıl değiştireceğine ve umutlu bir şey söylemediğine odaklanan seri, popüler bir kültür nesnesine dönüştü. Dördüncü sezon, fragmanı 29 Aralık'ta yayınlanacak olan dizinin her fragmanında heyecanda giderek artıyor.


The Crown

En iyi netflix dizileri - The CrownEn iyi netflix dizileri IMDB – Dünyanın En İyi Netflix Dizileri – The Crown 

IMDb: 8.7

Devam Ediyor Mu: Evet | Sezon Tarihi: (2016– )

Drama dalında dünyadan en çok izlenen diziler arasında yer alan bir başka dizi ise The Crown.

Kraliçe 2. Elizabeth'in hayatını ve tahta geçtikten sonraki politik süreci anlatmaktadır. Her sezonunda, Elizabeth'in yaşamının 10 yılının anlatılması planlanmaktadır. İlk sezon bol miktarda Churchill içerir.

Stranger Things

En iyi netflix dizileri - En Çok İzlenen Netflix Diziler Sıralaması – Dizi Önerileri – Stranger ThingsEn Çok İzlenen Netflix Diziler Sıralaması – Dizi Önerileri – Stranger Things 

IMDb: 8.9

Devam Ediyor Mu: Evet | Sezon Tarihi: (2016– )

Stranger Things en iyi yabancı diziler listemizdeki yerini, sıra dışı gibi görünüp polisiye  ve gizem dizisi olarak alıyor.

Netflix'in en popüler prodüksiyonlarından biri olan Stranger Things, ikinci sezon fragmanı olan, Saadettin Teksoy'un sunumuyla ülkemizdeki izleyicilerin sayısını artırdı.
Senaryosu 80'li yıllarda Montauk'ta kaybolan bir çocuk üzerine şekillendirilen ' Stranger Things ' gizem ve bilim-kurgu karışımı ile de dikkat çekiyor.

Travelers

En iyi netflix dizileri - TravelersEn Popüler Netflix Dizileri – En İyi Netflix Dizi Tavsiyeleri – Travelers 

IMDb: 8.1

Devam Ediyor Mu: Evet | Sezon Tarihi: (2016– )

Gelecek te geçen bu kurgusal hikayede teknolojide haliyle oldukça gelişmiştir. Öyle ki insanlar zaman yolculuğu bile yapabilirler. Hal böyle olunca, 21. yüzyıla geri dönme ve insanları gelecekte yaşanacak acımasız felaketten kurtarma şansları vardır.

 1. SİZCE, BU 6 NETFLİX DİZİSİNDEN EN İYİSİ HANGİSİ?

  1. Master of None
  2. Marco Polo
  3. Black Mirror
  4. The Crown
  5. Stranger Things
  6. Travelers
  45 Oy
  Sonuçlarınızı Paylaşın

A Series of Unfortunate Events

En iyi netflix dizileri - A Series of Unfortunate EventsEn İyi Netflix Dizileri 2018 – IMDB En İyi Diziler – A Series of Unfortunate Events 

IMDb: 7.9

Devam Ediyor Mu: Evet | Sezon Tarihi: (2017– )

Netflix dizi önerileri listesinde en iyi diziler arasında yer alan bir başka en çok izlenen dizi ise A Series of Unfortunate Events yani Türkçe karşılığı ile Talihsiz Serüvenler Dizisi.

Dünyaca ünlü kitap serilerinden uyarlanan ve How I Met Your Mother’dan bildiğimiz Neil Patrick Harris'in başarılı bir dizi uyarlaması olarak dikkat çekiyor.
Ailesini bir yangında kaybettikten sonra, "Kont Olaf" adlı esrarengiz akrabalarına gönderilen "Baudelaire" adlı üç yetim çocuğunun hikayesini anlatan seriden hayranları da çok memnun kaldı.

The Get Down

En iyi netflix dizileri - The Get DownThe Get Down – Yabancı Dizi Önerileri - Netflix Dizi Önerileri 

IMDb: 8.4

Devam Ediyor Mu: Evet | Sezon Tarihi: (2016–2017 )

En iyi netflix dizileri listesinde verebileceğim bir diğer yabancı dizi tavsiyeleri arasında üst sıralarda yer alan yapım ise, Netflix’in final yapan dizilerinden biri olan The Get Down.

The Get Down serisi, punk ve hip-hop müziğin dünya müzik sahnesinde giderek daha fazla yer  almaya başladığı 1970'lere kadar uzanıyor. Ezekiel'in ve arkadaşlarının müziğe dair rüyaları, yaşadıkları bölgenin gerçekleriyle çatışıyor. Yaşadıkları yer olan Bronx, yoğun olarak siyahi ve latinlerin yaşadığı bir kenar mahalledir.
Bir tarafta uyuşturucu, çete, fuhuş ve diğer suçlar, diğer tarafta ise Hezekiel ve arkadaşlarının güzel rüyaları.

Flaked

En iyi netflix dizileri - FlakedNetflix Dizi Önerileri – En Çok İzlenen Netflix Diziler -Flaked 

IMDb: 7.2

Devam Ediyor Mu: Evet | Sezon Tarihi: (2016– )

Netflix dizi önerileri listesinde yer vermek istediğim bir diğer yapım ise en iyi komedi dizileri arasında yer alan Flaked.

BoJack Man'nin sesi olarak bilen Will Arnett'in liderliğindeki Flaked'i, üç kavramda; sıcak, gösterişsiz ve basit olarak tanımlayabiliriz. Seride üçüncü sezonu hazırlanılıyor. Konusu ise şöyle; bir araba kullanırken ve öldürürken araba kullanan Chip'in 10 yıl sonra hapisten çıktığını ve hayatını yeniden kurmaya çalıştığını anlatılıyor.

Sense8

En iyi netflix dizileri - Sense8En İyi NetflixDiziler Sıralaması – Yeni Netflix Dizi Önerileri – Sense8 

IMDb: 8.4

Devam Ediyor Mu: Evet | Sezon Tarihi: (2015– 2018)

Netflix dizi önerileri listesinde yer vermek istediğim bir başka yapım ise başrollerinde Matrix ve V For Vendetta gibi efsane filmlerden tanıdığımız Wachowski Kardeşler'i göreceğimiz Sense8.

Sense8 dizisi, Netflix'in dizileri arasındaki ilk bilim kurgudur. Farklı ülkelerden, farklı şehirlerden 8 kişi arasında, bir kadının ölümünden dolayı zihinsel bir bağlantı oluşur. Bu duygusal ve zihinsel bağın ne olduğunu anlamaya çalışırken, kendilerini tehlikeli bir macerada bulurlar.


Unbreakable Kimmy Schmidt

En iyi netflix dizileri - En İyi Diziler: En İyi Yabancı Diziler – Unbreakable Kimmy SchmidtEn İyi Diziler: En İyi Netflix Dizileri – Unbreakable Kimmy Schmidt 

IMDb: 7.8

Devam Ediyor Mu: Evet | Sezon Tarihi: (2015– )

En iyi komedi dizileri arasına adını altın harfler ile yazdıran, efsane yabancı dizilerden bir diğeri ise Unbreakable Kimmy Schmidt.

The Office'den tanıdığımız ve her sezonda biraz daha fazla izleyiciye ulaşan ve üçüncü sezonun sonuna kadar en iyi komedi dizileri arasında yer alan Unbreakable Kimmy Schmidt'in bu başarısının ardında hiç şüphesiz Ellie Kemper var.
15 yıl sonra, New York'ta yeni bir hayat kurma çabasını anlatan Kimmy'nin hayatını keşfetmek için çok geç değilsiniz.


Bloodline

En iyi netflix dizileri - BloodlineDünyada En Çok İzlenen Netflix Dizileri Sıralaması – En İyi Amerikan Dizileri - Bloodline 

IMDb: 8.1

Devam Ediyor Mu: Hayır | Sezon Tarihi: (2015– 2018)

Yabancı Netflix dizi önerileri listesinde yer alan en iyi yabancı dizilerden bir diğeri ise, en çok izlenen yabancı diziler arasında da yer alan Bloodline.

Ada kasabasında ailesiyle konaklama tesisi işleten Rayburns, hem misafirler hem de adalılar tarafından çok sevilirler. Aileden, yıllarca "istenmeyen insan" olarak ayrı kalan Danny döndüğünde, neden istenmeyen bir insan olduğunu hatırlatır. "Size her şeyi anlatacağım; Kötü insanlar değiliz ama kötü bir şey yaptık." sloganıyla seriye başlayan Bloodline, gerilimin yüksek seviyede olduğu aile odaklı bir dramadır.

 1. SİZCE, BU 6 NETFLİX DİZİSİNDEN EN İYİSİ HANGİSİ?

  1. A Series of Unfortunate Events
  2. The Get Down
  3. Flaked
  4. Sense8
  5. Unbreakable Kimmy Schmidt
  6. Bloodline
  25 Oy
  Sonuçlarınızı Paylaşın

F Is for Family

En iyi netflix dizileri - F Is for Family En İyi Netflix Komedi Dizileri – Amerikan Komedi Dizileri - F Is for Family 

IMDb: 8.0

Devam Ediyor Mu: Evet | Sezon Tarihi: (2015–)

Eminim ki daha önce netflix animasyon dizisi önerisi aradığınızda veya çevrenize sorduğunuzda F Is for Family ismini duymuşsunuzdur. Sebebi ise dünya çapında en çok izlenen netflix animasyon dizileri arasında ilk sıralarda yer alması.

Az öncede bahsettiğim gibi Netflix'in bir başka dikkat çekici animasyon dizisi ise F Is for Family'dir. 70'lerde klasik bir Amerikan ailesinin hikayesini anlatan seri, özellikle nostalji meraklıları için ümit vaat ediyor. F for Family Evin gergin babasıasi ergen ve eziklenen küçük kardeşleriyle tipik bir çekirdek aile dizisi olan  F for Family'nin ikinci sezonuson birkaç ay önce yayınlandı.

The OA

En iyi netflix dizileri - The OAThe OA (Mutlaka İzlenmesi Gereken Netflix Dizileri) 

IMDb: 7.8

Devam Ediyor Mu: Evet | Sezon Tarihi: (2016–)

En iyi netflix dizileri listesinde yer vermek istediğim bir diğer fantastik yapım ise The OA

7 yıldan beri kayıp olan bir kadın, yüksek bir köprüden atlar ve hastaneye kaldırıldığında ailesi tarafından bulunur. Yedi yıl önce gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasının ardından çok fazla değişim göstererek geri dönen genç kadının kör gözleri artık görebiliyordur.
Adını OA olduğunu söyleyen kadın sebebi bilinmeyen yara izleri de taşır.

Narcos

En iyi netflix dizileri - NarcosÜnlü Yabancı Diziler – Tavsiye Edilen Netflix Dizileri – Narcos 

IMDb: 8.9

Devam Ediyor Mu: Evet | Sezon Tarihi: (2015–)

En çok izlenen netflix dizileri arasında kendine yer bulan ve bir çok kişi tarafından önerilen Netflix dizilerinden biri de daha önce en iyi yabancı diziler listesinde de yer verdiğimiz Narcos.

Kolombiyalı ünlü uyuşturucu baronu Pablo Escobar'ın hayatını konu alan Narcos, son yılların en dikkat çekici serilerinden biridir. Yaşadığı dönemede en zengin 10 kişiden biri olan Pablo Escobar ve bir DEA ajanını konu alan Narcos'un başrollerine ise Pedro Pascal ve Wagner Moura liderlik ediyor.
Dördüncü sezonu ile geri dönecek olan dizi, şimdiden dört gözle bekleniyor.

Grace and Frankie

En iyi netflix dizileri - Grace and FrankieEn Güzel Netflix Dizileri – Dizi Tavsiyeleri – Grace and Frankie 

IMDb: 8.3

Devam Ediyor Mu: Evet | Sezon Tarihi: (2015–)

Sırada en iyi netflix komedi dizileri arasında yer alan fakat bizim kültürümüze oldukça uzak bir yapım olan Grace and Frankie var.

Listemizdeki dizilerden en ilginç konuya sahip olanlardan biridir. Grace ve Frankie, mutlu evlilikleri olan iki kadındır. Mesleğinde başarılı olmuşlar, çocuklarını eğitmişler ve başarılı avukatlarla evlenmişlerdir. Hatta her ikisinin eşi boşanma avukatlarıdır ve aynı ofiste çalışırlar.
Grace ve Frankie'nin düşündüğü gibi her şey kusursuz mu peki? Bir gün eşleriyle birlikte bir yemeğe çıkırlar, ve onlara hayatlarını alt üst edecek gerçekleri söylerler. İki adam birbirine aşıktır,
Hatta bu ilişkinin 20 yıldan beri sürdüğünü söylerler ve şimdi sadece birbirleriyle olmak için boşanmak isterler ve olaylar gelişir.

Lady Dynamite

En iyi netflix dizileri -Lady Dynamiteİzlenecek En İyi Netflix Dizileri – Gelmiş Geçmiş En İyi Diziler – Lady Dynamite 

IMDb: 7.5

Devam Ediyor Mu: Hayır | Sezon Tarihi: (2016–2017)

Yabancı netflix dizileri önerileri listesinde en iyi yabancı diziler arasında yer alan ve final yapmış bir başka komedi serisi olan Lady Dynamite.

Netflix'in komedi dizisi olan Lady Dynamite'de, ilk sezonda bipolar hastası Maria Bamford'un altı aylık  tedavisinden sonra yeni bir hayata başlamak için harcadığı çabayı izlemiştik. İlk sezonu flashback'ler eşliğinde geçmişti serinin ikinci sezonu, yakında Netflix'te de olacak.

Luke Cage

En iyi netflix dizileri - Luke CageGelmiş Geçmiş En İyi Netflix Dizileri – İzlenecek En İyi Netflix Dizileri – Luke Cage 

IMDb: 7.5

Devam Ediyor Mu: Evet | Sezon Tarihi: (2016–)

Yeni netflix dizi önerileri bakanlar, hem de izlemeye gerçekten deysin, en iyi netflix dizileri sıramalasında olsun diyorsanız, aradığınız dizi Luke Cage.

The Marvel Universe, Netflix ekranlarında genişlemeye devam ediyor. Luke Cage, Netflix'in aynı serideki 3. Marvel dizisi, Cage'nin maceralarını anlatıyor. Çok güçlü ve neredeyse kurşun geçirmez biri olan ve bu güçleri hapishanedeki bir dizi deney sonucunda elde eden Luke Cage,
Harlem'de sessiz bir yaşam ister, fakat sorunlar onu  her seferinde tekrar bulur.. Harlem Kralı'nın rolünde, Ayışığı (Moonlight) filmindeki performansıyla Oscar ödülüne layık görülen Mahershala Ali yine ustalığını tüm hünerleriyle sergiliyor.

 1. SİZCE, BU 6 NETFLİX DİZİSİNDEN EN İYİSİ HANGİSİ?

  1. F Is for Family
  2. The OA
  3. Narcos
  4. Grace and Frankie