Erkekler için Doğal Saç Bakımı Önerileri

3 DK'DA OKUNUR


95
57 , 95

Geçmişe nazaran artık erkeklerin de saç bakımlarına özen gösterdikleri hatta kadınlardan daha fazla ilgilenen erkeklerin olduğunu söylemek mümkün. Saçlarının daha dolgun ve parlak olmasını isteyen erkekler erkek saç bakım ürünleri kullanarak hacimli ve şekilli saçlara sahip olabilirler. Erkekler saçlarının bakımında maşa, düzleştirici ve boya gibi ürünleri sıklıkla kullanmadıklarından saçları daha sağlıklı olmaktadır. Ancak burada erkek saç maskesi nasıl kullanılır bilmek lazım. Ayrıca gerek internet üzerinden gerekse de kuaförlerden alınacak bilgi ile erkek saç bakım ürünleri tavsiye olanakları yakalanır. Bu nedenler doğal erkek saç bakım ürünlerinin kullanılması erkeklerin saçlarında kırık, yanık gibi sorunların yaşanmamasını sağlar. Ayrıca kullanılacak ürünlerle parlak ve sağlıklı saçların yakalanması sağlanır.

Erkekler için Özel Saç Bakım Önerileri

Erkek saç bakım ürünleri tavsiye konusunda en önemli nokta şampuan tercihidir. Piyasada bulunan birçok şampuan içerisinden saçınız ve saç deriniz için en uygununu tercih etmelisiniz. Tercih ettiğiniz şampuanı sıklıkla değiştirmeden yapacağınız bakım bir başlangıç olacaktır. Erkeklerin genellikle kısa saçlı olmasından dolayı her gün ılık su ile saçların yıkanması, derinin nefes almasını ve saçların temiz kalmasını sağlayacaktır. Saçların şekillendirilmesi için kullanılan erkek saç bakım ürünleri arasında jöle, sprey gibi ürünler saçların yıpranması ve kepeklenmesi için en önemli etkendir. Günlük olarak saçları yıkamak işte bu etkilerin de ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır. Doğal ürünler kullanılarak hazırlanan erkek saç maskesi nasıl kullanılır dersek güzel bir örnek verebiliriz. Saçların içerisindeki en önemli madde keratindir ve bu bir çeşit proteindir. Bu nedenle erkeklerin saçlarına protein maskesi yapması oldukça güçlü sonuçlar doğuracaktır. 2 adet yumurta ve 1 er çorba kaşığı zeytinyağı, gliserin, elma sirkesi ilave ederek çırpılması ile hazırlanan maskeyi saçların yıkanıp durulanması sonucunda saçlarınıza sürülebilir. 20 dakika beklendikten sonra durulanan saçtan maske temizlenir ve daha gür ve canlı saçlara sahip olabilirsiniz.

En İyi Bakım Ürünleri Hangileridir?

Erkekler için özel saç bakım ürünleri vardır. Bunlar özel şampuanlardan, saç kremlerine ve bakım için özel tasarlanmış jellerdir. Bu noktada en ideal ve kaliteli markalar arasında Kerastase, Wella, Toni&Guy gibi markalara ait ürünlerin tercih edilmesi olumlu sonuçlar verebilir.

Uzun Saçlı Erkekler için Bakım Önerileri

Uzun saçlı erkeklerin saçlarına uygulayacakları bakım kısa saçlı erkeklere göre daha detaylı ve farklı olacaktır. Saçların en az 2 ayda bir kesilerek yenilenmesi sağlanmalıdır. Daha fazla oksijene ihtiyaç duyan saçlar için jöle kullanımı azaltılmalı ya da hiç kullanılmayacak noktaya getirilmelidir. Erkek saç bakım ürünleri tavsiye olarak doğal ve saç derisini canlı tutacak ürünlerdir. Bu sebeple erkek saç maskesi nasıl kullanılır denildiğinde kullanılacak ürünler, Hindistan cevizi sütü, aloevera olacaktır. bunlarla yapılan maske saç derisinin rahat oksijen almasını ve saçların hacimli olmasına yardımcı olacaktır. Doğal erkek saç bakım ürünleri arasında adaçayı ve elma sirkesi ile hazırlana maskelerinde faydalı olacağını söylemek gerekir.


Sizce bu içerik ?

Süper Süper
75
Süper
Sinir Edici Sinir Edici
16
Sinir Edici
Üzücü Üzücü
83
Üzücü
Kesin Oku Kesin Oku
77
Kesin Oku
İlginç İlginç
41
İlginç
Yok Artık Yok Artık
8
Yok Artık
Gereksiz Gereksiz
72
Gereksiz
Komik Komik
26
Komik

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: Undefined offset: 0 in /home/sizcecom/public_html/wp-content/plugins/zombify/zombify.php on line 533

Notice: Undefined offset: 0 in /home/sizcecom/public_html/wp-content/plugins/zombify/zombify.php on line 533
Bir Format Seç
Kişilik Testi
Bu Test ile kişilik ve karekter analizi hakkında bir şeyler ortaya koymayı amaçlayan sorular hazırla
Hızlı Sınav
Hızlı Sınav ile eğlenceli bir şekilde ister doğru - yanlış ister çoktan seçmeli sorular dizisi hazırla
Anket
Özel sizce.com anketi ile sonucunu merak ettiğiniz bir şeyler için nabız yoklayabilirsiniz
Zengin İçerik
Video ve resimlerle zenginleştirerek haber, makale veya hikayenizi yayınlayabilirisiniz.
Sizce List
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine içeriklerini embed kodu ile gömebilirsiniz.