Erkek, Yaşam

Erkekler için Doğal Saç Bakımı Önerileri

Geçmişe nazaran artık erkeklerin de saç bakımlarına özen gösterdikleri hatta kadınlardan daha fazla ilgilenen erkeklerin olduğunu söylemek mümkün. Saçlarının daha dolgun ve parlak olmasını isteyen erkekler erkek saç bakım ürünleri kullanarak hacimli ve şekilli saçlara sahip olabilirler. Erkekler saçlarının bakımında maşa, düzleştirici ve boya gibi ürünleri sıklıkla kullanmadıklarından saçları daha sağlıklı olmaktadır. Ancak burada erkek saç maskesi nasıl kullanılır bilmek lazım. Ayrıca gerek internet üzerinden gerekse de kuaförlerden alınacak bilgi ile erkek saç bakım ürünleri tavsiye olanakları yakalanır. Bu nedenler doğal erkek saç bakım ürünlerinin kullanılması erkeklerin saçlarında kırık, yanık gibi sorunların yaşanmamasını sağlar. Ayrıca kullanılacak ürünlerle parlak ve sağlıklı saçların yakalanması sağlanır.

Erkekler için Özel Saç Bakım Önerileri

Erkek saç bakım ürünleri tavsiye konusunda en önemli nokta şampuan tercihidir. Piyasada bulunan birçok şampuan içerisinden saçınız ve saç deriniz için en uygununu tercih etmelisiniz. Tercih ettiğiniz şampuanı sıklıkla değiştirmeden yapacağınız bakım bir başlangıç olacaktır. Erkeklerin genellikle kısa saçlı olmasından dolayı her gün ılık su ile saçların yıkanması, derinin nefes almasını ve saçların temiz kalmasını sağlayacaktır. Saçların şekillendirilmesi için kullanılan erkek saç bakım ürünleri arasında jöle, sprey gibi ürünler saçların yıpranması ve kepeklenmesi için en önemli etkendir. Günlük olarak saçları yıkamak işte bu etkilerin de ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır. Doğal ürünler kullanılarak hazırlanan erkek saç maskesi nasıl kullanılır dersek güzel bir örnek verebiliriz. Saçların içerisindeki en önemli madde keratindir ve bu bir çeşit proteindir. Bu nedenle erkeklerin saçlarına protein maskesi yapması oldukça güçlü sonuçlar doğuracaktır. 2 adet yumurta ve 1 er çorba kaşığı zeytinyağı, gliserin, elma sirkesi ilave ederek çırpılması ile hazırlanan maskeyi saçların yıkanıp durulanması sonucunda saçlarınıza sürülebilir. 20 dakika beklendikten sonra durulanan saçtan maske temizlenir ve daha gür ve canlı saçlara sahip olabilirsiniz.

En İyi Bakım Ürünleri Hangileridir?

Erkekler için özel saç bakım ürünleri vardır. Bunlar özel şampuanlardan, saç kremlerine ve bakım için özel tasarlanmış jellerdir. Bu noktada en ideal ve kaliteli markalar arasında Kerastase, Wella, Toni&Guy gibi markalara ait ürünlerin tercih edilmesi olumlu sonuçlar verebilir.

Uzun Saçlı Erkekler için Bakım Önerileri

Uzun saçlı erkeklerin saçlarına uygulayacakları bakım kısa saçlı erkeklere göre daha detaylı ve farklı olacaktır. Saçların en az 2 ayda bir kesilerek yenilenmesi sağlanmalıdır. Daha fazla oksijene ihtiyaç duyan saçlar için jöle kullanımı azaltılmalı ya da hiç kullanılmayacak noktaya getirilmelidir. Erkek saç bakım ürünleri tavsiye olarak doğal ve saç derisini canlı tutacak ürünlerdir. Bu sebeple erkek saç maskesi nasıl kullanılır denildiğinde kullanılacak ürünler, Hindistan cevizi sütü, aloevera olacaktır. bunlarla yapılan maske saç derisinin rahat oksijen almasını ve saçların hacimli olmasına yardımcı olacaktır. Doğal erkek saç bakım ürünleri arasında adaçayı ve elma sirkesi ile hazırlana maskelerinde faydalı olacağını söylemek gerekir.

Oy verin

144 puan
+1 -1
Listeye geri dön

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.