FETÖ Operasyonlarında Ankara’dan Düğmeye Basıldı!

2 DK'DA OKUNUR


104
66 , 104

Ankara’da polis tarafından gerçekleştirilen operasyonda, FETÖ Gaybubet evlerine baskın düzenlendi. Tespiti önceden yapılan gaybubet evlerinden altmış beş adrese operasyon yapıldı. Hakkında yakalama kararının bulunduğu birçok şüpheli yakalandı. 87 kişiden 57’si gözaltına alındı. Yakalanan şüpheliler arasında Fethullah Gülen’in akrabası olan, yeğen Selman Gülen’in de olduğu duyuruldu.

Ankara Merkezli Operasyon Yapıldı

Ankara merkez alınarak bir operasyon yapıldı. Tam sekiz il üzerinde takriben seksen üç şirkete dair doksan dokuz adet adrese eş zamanlı baskın yapıldı. Yapılan baskınlarda devletin beş milyon Türk lirası zarara uğratıldığı tespit edildi. Ankara merkezinde yapılan baskınlarda da aralarında yeğen Gülen’in de olduğu elli yedi şüpheli tutuklandığı öğrenildi.

Zarar ve Ziyanın Hesabı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından talimat verilerek Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne yaptırılan operasyonda devletin zarara uğratıldığı tespiti de yapıldı. Tam sekiz il üzerinde takriben seksen üç şirkete dair doksan dokuz adet adrese eş zamanlı baskın yapıldı. Doksan şüpheliye işlem yapıldığı anlatıldı. Haklarında yakalanmasına yönelik karar da olan şüphelilerden elli yedisi tutuklanarak ceza evine gönderildiği ifade edildi. Aralarında yeğen Gülen’in de bulunduğu tutuklular arasında, Yeminli Mali Müşavir, Serbest Müşavir ile Şirket Sahibi kişilerin de olduğu belirtildi. Şüphelilerin kurduğu isnat edilen ve paravan olarak kullanılan şirketlerin vasıtası ile naylon fatura tertip ederek devleti takriben beş milyon Türk lirası ziyana uğrattıkları iddia edildi.

Sırlı Evlere Gece Baskını

Ankara Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce bir takım şüphelilerin kaldığı ön görülen evlere baskınlar düzenlendi. Gaybubet isimli sırlı evlerde kaldığı belirlenen seksen yedi şüpheli kişinin kaldığı altmış beş adres üzerine baskınlar tertip edildi. Eş zamanlı yapılan operasyon ile elli yedi kişi tutuklandı. Aralarında Fethullah Gülen’in akrabası olan, yeğen Selman Gülen’in de olduğu şüpheliler tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen talimatta, Anayasal Düzeni yıkmakla itham edilen zanlılara, Ankara Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından operasyon yapıldı. Yapılan istihbarı çalışmalar çerçevesinde, halen örgütün faaliyetlerini yürüttükleri tespit edilen şahıslar ile haklarında yakalanmasına dair karar bulunanların saklandıkları sırlı evlere eş zamanlı baskınlar yapıldı.


Sizce bu içerik ?

Süper Süper
58
Süper
Sinir Edici Sinir Edici
83
Sinir Edici
Üzücü Üzücü
66
Üzücü
Kesin Oku Kesin Oku
58
Kesin Oku
İlginç İlginç
25
İlginç
Yok Artık Yok Artık
75
Yok Artık
Gereksiz Gereksiz
50
Gereksiz
Komik Komik
8
Komik

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Bu Test ile kişilik ve karekter analizi hakkında bir şeyler ortaya koymayı amaçlayan sorular hazırla
Hızlı Sınav
Hızlı Sınav ile eğlenceli bir şekilde ister doğru - yanlış ister çoktan seçmeli sorular dizisi hazırla
Anket
Özel sizce.com anketi ile sonucunu merak ettiğiniz bir şeyler için nabız yoklayabilirsiniz
Zengin İçerik
Video ve resimlerle zenginleştirerek haber, makale veya hikayenizi yayınlayabilirisiniz.
Sizce List
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine içeriklerini embed kodu ile gömebilirsiniz.