Gençler Arasında Yaygınlaşan Ölümcül Trend

Gençler arasında ortaya çıkan trendlerin arasına her geçen gün bir yenisi daha eklensede bu kadar tuhafını ve tehlikelisini hiç görmemişsinizdir.1 DK'DA OKUNUR


98
61 , 98

Gençler arasında ortaya çıkan trendlerin arasına her geçen gün bir yenisi daha eklensede bu kadar tuhafını ve tehlikelisini hiç görmemişsinizdir.

Gençler arasında yayılan ve popüler olan bu trend tuhaf olduğu kadar çok tehlikeli ve ölümcül bir trend.Bu trendde gençler bulaşık makinesi deterjan kapsülünü yiyerek meydan okuma trendinin en garibini ortaya çıkardılar.

Son olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde bulaşık makinesinde kullanılan kapsül deterjanlardan yiyen 10 genç hayatını kaybetsede bu ölümcül trend hala yaygınlaşmaya devam ediyor.

Son derece ölümcül olan bu trendde, kapsül deterjanları çiğneyen gençler  meydan okuma videosu yayınlıyorlar.Anlamsız bir meydan okuma trendi olan bu davranıştan uzak durmaları gerektiğini doktorlar gençlere söylüyorlar.

Tide Pod Challenge” adı verilen bu anlamsız davranış olan bu tablet çiğneme trendinde çiğnedikleri bulaşık deterjanı tabletinin oldukça tehlikeli bir zehirli olduğunu dile getiriliyor.Çünkü içeisinde etanol, polimerler ve hidrojen peroksit içeriyor ve son derece toksik maddeler içeriyor.

Herşey 2017’de bir üniversite öğrencisinin, çekici ve lezzetli göründükleri için kapsülleri yemeye cesaret ederek “Do not Eat Laundry Pods” (Çamaşır deterjanı kapsüllerini yemeyin) adlı hicivli bir video ile başlıyor.

2018 yılında 40 zehirlenme vakası meydana geldiği ve bunlardan 10 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.Bunların yaklaşık yarısının bu ürünleri kasıtlı olarak aldığı rapor edildi.Henüz bu gereksiz ve anlamsız trend ülkemizde olmasa da olma ihtimalinden dolayı anne babaların çok dikkatli olmaları gerekiyor.

Son derece ölümcül olan bu trendde, kapsül deterjanları çiğneyen gençler  meydan okuma videosu yayınlıyorlar.


Sizce bu içerik ?

Süper Süper
33
Süper
Sinir Edici Sinir Edici
58
Sinir Edici
Üzücü Üzücü
41
Üzücü
Kesin Oku Kesin Oku
33
Kesin Oku
İlginç İlginç
83
İlginç
Yok Artık Yok Artık
50
Yok Artık
Gereksiz Gereksiz
25
Gereksiz
Komik Komik
66
Komik

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Bu Test ile kişilik ve karekter analizi hakkında bir şeyler ortaya koymayı amaçlayan sorular hazırla
Hızlı Sınav
Hızlı Sınav ile eğlenceli bir şekilde ister doğru - yanlış ister çoktan seçmeli sorular dizisi hazırla
Anket
Özel sizce.com anketi ile sonucunu merak ettiğiniz bir şeyler için nabız yoklayabilirsiniz
Zengin İçerik
Video ve resimlerle zenginleştirerek haber, makale veya hikayenizi yayınlayabilirisiniz.
Sizce List
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine içeriklerini embed kodu ile gömebilirsiniz.