Hamilelikte Vücut Bakımı Nasıl Yapılmalı?

3 DK'DA OKUNUR


96
58 , 96

Hamilelik süreci, kadınların ruhsal ve bedensel durumlarının en çok değişiklik gösterdiği zamanlardır. Kadınların vücudunu yeniden tanımaya başladığı bu dönemde vücut yapısında hormonlar sayesinde bazı değişiklikler meydana gelme ihtimali olağan bir süreçtir. Vücut yapısındaki bu değişiklikleri önlemek için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur.

Hamilelikte bebeğe doğabilecek zararlardan ötürü endişelenen anne adaylarının aklına, hamileler için vücut kremi kullanılmalı mı sorusu gelebilir. Bugüne kadar gözlemlenen gebeliklerin ve bebeğe doğrudan teması olmayan krem ürünlerinin kullanımı hakkında herhangi bir olumsuz durum söz konusu değildir. Aksine vücutta meydana gelen kurumaların, anne adayının bedeninde olumsuz sonuçlar doğurmaması adına fayda sağlayacaktır.

Dikkat edilmesi gereken önemli noktalar:

a) Suyun Yatıştırıcılığı Hissedin

Öncelikle her zamankinden daha çok çalışan hormonlarımız, ter bezlerimizin çalışma oranını da yükselttiğinden dolayı banyomuzu her gün yapmamız gerekir. Banyo sırasında kullanılan suyun sıcaklığı, çok sıcak olmamakla birlikte çok da soğuk olmamalıdır. Uzmanlar tarafından bu sıcaklık 36-37 derece arasında bir sıcaklık olarak belirlenmiştir.