Kılıçdaroğlu’ndan “Başka Belgeler de Var” İtirafı

2 DK'DA OKUNUR


105
67 , 105

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakınları ile alakalı gösterdiği belgelerin tartışması devam ederken, Cumhuriyet Halk Partisi Meclis toplantısı esnasında yeni belgelerin de yolda olduğunun sinyalini verdi.

Parti Meclis Toplantısında Yeni Belge Sinyali

Cumhuriyet Halk Partisi 2017 senesinin son parti meclis toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında basına kapalı yapıldı. Gurup toplantısında açıklanan belgeler üzerinde konuşuldu. Cumhurbaşkanı’nın yakınlarının Man Adası devletine yaptıkları para transferi konuşuldu. Toplantı sonunda da Genel Başkan Kılıçdaroğlu, elinde bulunan tüm belgelerin gerçek olduğunu ifade ederek, Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarına dair, “Para geldiğini kabul ediyor. Bu daha vahim” ifadelerini kullandı. Elinde başka daha belgelerin de olduğunu ifade etti.

Devam eden günlerde bu konu daha çok tartışılacak şeklinde beyanda bulundu. Kılıçdaroğlu, “Para Türkiye’den dışarı gidiyorsa etik ve ahlaki değil ama gelmesi daha vahim. Bu durumda ya kara para aklamak, ya da daha az vergi ödeme söz konusudur. Bu kötü bir sonuç doğurur. Kara para aklama varsa evrensel hukukun alanına girer” şeklinde sözlerine devam etti.

Amerika Birleşik Devletlerinde Süren Dava

Cumhuriyet Halk Partisi 2017 senesinin son parti meclis toplantısında, Birleşik Devletlerde devam eden önceki adı Reza Sarraf olup sonra adı Hakan Atilla davası olarak değişen dava ile alakalı da konuşulduğu bildirildi. Halkbank’ın eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’nın sanık, Hayırsever İş Adamı Reza Sarraf’ın tanık olarak yargılanması jürili olarak yapılan davadan çıkan ilk savunmalar hakkında fikir alış verişinde bulunulduğu öğrenildi. Süren dava ile alakalı olarak takip edilmesi hususunda bir görevlendirme yapılmadığı belirtildi. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partide davanın izlenmesine dair bir görevlendirme yapılmadığını ifade ederek, “Sarraf konusu hassas bir konu, bu dava ile ilgili herkes konuşmasın, sadece belirli arkadaşlar bu konuda konuşsun” şeklinde söylediği ifade edildi.

Kurultay Geliyor

Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Toplantısında ayrıca Olağan Kurultay için tarih belirlendi. Olağan Kurultayın yapılması benimsenen tarih olarak 3-4 Şubat 2018 olarak belirlendiği ifade edildi.


Sizce bu içerik ?

Süper Süper
83
Süper
Sinir Edici Sinir Edici
25
Sinir Edici
Üzücü Üzücü
8
Üzücü
Kesin Oku Kesin Oku
83
Kesin Oku
İlginç İlginç
50
İlginç
Yok Artık Yok Artık
16
Yok Artık
Gereksiz Gereksiz
75
Gereksiz
Komik Komik
33
Komik

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Bu Test ile kişilik ve karekter analizi hakkında bir şeyler ortaya koymayı amaçlayan sorular hazırla
Hızlı Sınav
Hızlı Sınav ile eğlenceli bir şekilde ister doğru - yanlış ister çoktan seçmeli sorular dizisi hazırla
Anket
Özel sizce.com anketi ile sonucunu merak ettiğiniz bir şeyler için nabız yoklayabilirsiniz
Zengin İçerik
Video ve resimlerle zenginleştirerek haber, makale veya hikayenizi yayınlayabilirisiniz.
Sizce List
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine içeriklerini embed kodu ile gömebilirsiniz.