Kılıçdaroğlu’ndan Çok Konuşulacak Yeni İddialar

Cumhuriyet Halk Partisi her hafta salı günü mecliste gerçekleşen olağan grup toplantısını bu hafta gerçekleştirmedi. 2 DK'DA OKUNUR


103
65 , 103

Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı verilmesinin yıl dönümü olan 5 Aralık tarihinde geniş katılımlı bir toplantı düzenleyen CHP grup toplantısı yerine buluşmaya katılma kararı aldı. Haftalık toplantısını Meclis yerine buluşmada gerçekleştiren Kılıçdaroğlu ise çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Buluşma Hakkında Düşünceleri

Kadınların Seçme ve Seçilme Hakkı kazanmasının yıldönümünde konuşan Kılıçdaroğlu kadınların gücüne vurgu yaparken Türkiye’deki hukuk ve adalet kavramlarının eksik olduğunu belirterek kadınların desteğiyle hukuk ve adaletin eski haline geleceğini ifade etti. Toplantının tarihte önemli bir yeri olacağını düşünen Kılıçdaroğlu duyduğu coşkuyu yaptığı açıklamalarla belirtirken kendisinden önceki CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın tedavi amaçlı Almanya’ya gönderildiğini ifade etti.

Filistin Meselesi

Uluslararası politikada tartışmalara neden olan Kudüs’ün İsrail devletinin başkenti olarak kabul edilmesi ve Filistin meselesi ile ilgili görüşlerini paylaşan Kılıçdaroğlu Filistin’in Türkiye için önemli olduğunu vurgulayarak başkent olma durumunun bölgeyi istikrardan uzaklaştıracağını söyledi. Filistin’in uluslararası toplum tarafından tanınması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu bölgeye barışın gelmesi gerektiğini ifade etti.

Yurtdışına Giden Sermaye Tartışması

Yakın zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından sermayenin yurtdışına gitmesi ile ilgili yapılan açıklamalara tepki gösteren Kılıçdaroğlu güvenlik nedeniyle sermayedarların böyle bir tercihte bulunduğunu ifade etti. Türkiye’de para kazanarak yurtdışında değerlendiren kişileri kendilerinin de istemediğini belirten Kılıçdaroğlu Türkiye’deki hukuk ve adalet sürecindeki aksaklıkların yatırımcıları korkuttuğu iddiasında bulundu.

Rıza Sarraf Hakkında

Gündemdeki yerini koruyan Rızza Sarraf meselesi ile ilgili ise Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yüklendi. Daha önceki süreçlerde Rıza Sarraf’ın önemsendiğini ve korunmaya çalışıldığını söyleyen Kılıçdaroğlu itirafçı olması nedeniyle vatan haini yakıştırması yapıldığını söyledi. Daha önceki hükümetlerle Rıza Sarraf arasında uzun süreli bir işbirliği olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu aynı zamanda geçmişte Rıza Sarraf’ın hükümetle birlikte hareket ettiği iddiasında bulundu. Amerika’da sürmekte olan davada mahkemeyle paylaşılan bilgilerin tamamının daha önceki hükümetler tarafından Rıza Sarraf’a verildiğini söyleyen Kılıçdaroğlu daha önce yollanan istihbarat belgelerinde bu süreçlerin yer aldığını fakat önemsenmediği belirtti.

 1. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun İddiaları Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  1. Doğru olduğunu düşünüyorum
  2. Açıklamaların gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum
  3. Kararsızım
  0 Oy
  Sonuçlarınızı Paylaşın

Sizce bu içerik ?

Süper Süper
83
Süper
Sinir Edici Sinir Edici
25
Sinir Edici
Üzücü Üzücü
8
Üzücü
Kesin Oku Kesin Oku
83
Kesin Oku
İlginç İlginç
50
İlginç
Yok Artık Yok Artık
16
Yok Artık
Gereksiz Gereksiz
75
Gereksiz
Komik Komik
33
Komik

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Bu Test ile kişilik ve karekter analizi hakkında bir şeyler ortaya koymayı amaçlayan sorular hazırla
Hızlı Sınav
Hızlı Sınav ile eğlenceli bir şekilde ister doğru - yanlış ister çoktan seçmeli sorular dizisi hazırla
Anket
Özel sizce.com anketi ile sonucunu merak ettiğiniz bir şeyler için nabız yoklayabilirsiniz
Zengin İçerik
Video ve resimlerle zenginleştirerek haber, makale veya hikayenizi yayınlayabilirisiniz.
Sizce List
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine içeriklerini embed kodu ile gömebilirsiniz.