Band Of Brothers (4/10)


65
27 , 65

Sizce
1

Band of Brothers’ın bu kadar çok dikkat çekmesinin ve en iyi yabancı diziler sıralamalarında en üst sıraya yerleştirilmesinin en önemli nedenlerinden biri ve Tom Hanks' in de bu kadroda yer alması ve Steven Spielberg tarafından çekilmiş olmasıdır. Bu ikili daha öncede “Saving Private Ryan” adlı bir 2. Dünya Savaşı filminde yine beraber çalışmışlardı.

IMDB Puanı ve Sezon Bilgileri

IMBD Puanı: 9.5
Devam Ediyor Mu: Hayır. (Finali gerçekleşmiş en iyi yabancı diziler arasında)
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 1 ( 10 bölüm ) / Kısa Dizi Serisi
Yayım Tarihi: 2001

Band Of Brothers Oyuncuları  

 (Tam oyuncu listesini buradan görebilirsiniz)

Band of Brothers; tarihve biyograf yazarlığı yapan, Stephen E. Ambrose'un Band of Brothers adlı kitabına dayanan İkinci Dünya Savaşı ile ilgili 10 bölümden oluşan bir HBO TV dizisidir.

Yabancı Dizi Önerileri – Band Of BrothersEn İyi Yabancı Diziler IMDB – Band Of Brothers

Dizinin Konusu

Ciddi anlamda izlerken büyük keyif aldığım, aklımda kalan nadir dizilerdendir kendisi. Eğer savaş dizileri tavsiyesi arıyorsanız ve hatta en iyi yabancı savaş dizisi tavsiyesi arıyorsanız buldunuz diyebilirim.Gerçek olaylardan yola çıkarak oluşturulan bir senaryo ile gerçekten dünyanın en iyi yabancı dizilerinden birisi ve hatta kendi kategorisinde ilk 3 de desem yanılmış sayılmam herhalde. Savaş dizisi severler içinBand Of Brothers kesinlikle çok çok iyi bir tercih olacaktır.

Band of Brothers'ı Türkçe olarak Kardeşler Takımı olarak tercüme edilen izlenmesi için herhangi bir zamanı olmayan her zaman izlenebilecek bir dizi olarak görüyorum. Her dönemde izleyebileceginiz büyük bir II. Dünya Savasi dizisi ...Homeland dizisinde ve genelde askeri filmlerde rol alan mükemmel bir kadro Damien Lewis, Yüzbaşı Richard Winters'a çok  şey katti.

Kardeşler Takımı, II. İkinci Dünya Savaşı'nda gerçekten savaşan askerler tarafından anlatılan hikayelerden oluşan bir senaryo. Bir bölümde yeni başlayan bir sendikadan neler olduğunu, tartıştıklarını, arkadaşlıklarını izliyoruz. Normandiya Ekstraksiyonu ile başlayıp Berlin'nin düşüşüyle sona erden. II. Dünya Savaşı'ndaki olaylar zincirini; olayın kahramanlarının gözünden nefesimizi tutarak izliyoruz.

Kahraman, diyorum çünkü askerin neleri göze aldığını ve hangi koşullar altında olduğunu görüyoruz. Kendileri ve ülkeleri için doğru olanı yapıyorlar. Almanların alnına kara bir iz bırakan Naziler, savaş sırasında insanlığa yaptıkları kötülüğü gördüklerimde, bende doğru tarafta olduklarına kanaat getiriyorum. İnşaallah ilerleyen zamanlarda Çanakkale Savaşı'nı da bu kadar mükemmel yansıtan bir film çekilebilir.

Band of Brothers dizisi benim gözümdeyabancı savaş dizisi önerileri listesinde ilk sırada yerini alır.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Bu Test ile kişilik ve karekter analizi hakkında bir şeyler ortaya koymayı amaçlayan sorular hazırla
Hızlı Sınav
Hızlı Sınav ile eğlenceli bir şekilde ister doğru - yanlış ister çoktan seçmeli sorular dizisi hazırla
Anket
Özel sizce.com anketi ile sonucunu merak ettiğiniz bir şeyler için nabız yoklayabilirsiniz
Zengin İçerik
Video ve resimlerle zenginleştirerek haber, makale veya hikayenizi yayınlayabilirisiniz.
Sizce List
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine içeriklerini embed kodu ile gömebilirsiniz.