Black Mirror (10/10)


61
23 , 61

ugurkara
0

Black Mirror antropik bir bilim kurgu dizisidir. Temel odak nokta, teknolojinin , insanların durumunu ve toplumlarını nasıl etkilediğidir. Bu, en iyi bilim kurgu dizileri arasında gerçekten başarıyı yakalayabilen nadir yapımlardandır.

IMDB Puanı ve Sezon Bilgileri

IMBD Puanı: 8.9 / Fragman
Dizi Devam Ediyor Mu: Evet
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 3
Yeni Sezon Başlangıç Tarihi: 2017
İlk Sezon Yayınlanma Tarihi: 2011

Black Mirror Oyuncuları 

 Her bölüm farklı oyuncular rol aldığından dolayı liste oldukça geniş. Tüm listeye buradan ulaşabilirsiniz.

Güzel Yabancı Diziler – Dünyanın En İyi Dizileri –  Black Mirror

Dizinin Konusu

Black Mirror, teknolojinin baskın olduğu bir dünya. Her bölüm, kendiniz bu durumdaysanız ne yapacağınızı sorgulayabilecek kapasitede eşsiz bir gerilim ile doludur ve sizi tasvir ettiği kavram hakkında düşünmeye ve analiz etmeye zorlar. Empati kurarak kendini sorgulamak istemezsin?

Her bölüm, teknolojiyi ve insan doğasının karanlık tarafını tanımlamakta. Yakın gelecekte meydana gelebilecek olayları gösteren ciddi anlamda en iyi bilim kurgu dizisidir.

Black Mirror tamamen şok edici senaryoya sahiptir. Nitekim, dizinin her bölümü birbirinden bağımsızdır ve konular da hep aynı değildir. Modern yaşamın, bilgi kirliliği, algı işlemleri, sosyal medya, dijitalleşme, robotlaştırıcı insanlar gibi şikâyetleri çok farklı bir bakış açısıyla ele almaktadır.

Seri, tüm parçaları ile monolitik bir başarıya sahip değildir. Bazı parçalar mükemmel, diğerleri vasat. Bununla birlikte, bu vasatlık veya mükemmellik kişisel deneyim ile kesinlikle orantılıdır ... Bazı insanlara göre, en kötü kısım bile çarpıcı olabilir; çünkü her bölüm, içinde yaşadığımız ya da insanlık olarak gittiğimiz yaşamın biraz abartılı yansımalarıdır. ..

Black Mirror'ın orijinal senaryosu ve yabancı dizi önerileri listesinin en özel serisidir.

Bilim kurgudan hoşlanıyorsanız, son zamanlarda en iyi yabancı dizilerden biri olan ve en iyi yabancı bilim kurgu dizileri arasında yer alan ve tam olarak izlemeniz gerektiğini düşündüğüm dizilerden birisi Black Mirror.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir