Breaking Bad (1/10)


61
23 , 61

Sizce
3

Yabancı dizi önerileri denildiğinde, en iyi yabancı diziler listesine Breaking Bad'in dahil edilmemesi sorumsuzluk olurdu. Şimdiye kadar televizyon tarihinin en iyi drama dizisi olan Breaking Bad, ölmeden önce yapmam gereken şeylerin listesinde kesinlikle olması gereken kaliteli bir yapım.

IMDB Puanı ve Sezon Bilgileri

İMDB Puanı: 9.5
Dizi Devam Ediyor Mu: Hayır
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 5
Yeni Sezon Başlangıç Tarihi: Bitti
İlk Sezonu Ne Zaman Yayınlandı: 2008

Breaking Bad Oyuncuları  

( Tüm oyuncuların listesini buradan görebilirsiniz )

En iyi yabancı diziler listesinde uzun süre zirveden inmeyen Breaking Bad için, olay kurgusunun ve oyuncuların harika performansıyla övünmesinin abartılı olduğunu düşünebilirsiniz. Ama bence hiçde öyle değil, izleyin ve görün. Mutlaka izlenmesi gereken dizi listesinde ilk sıralara yazıyorum

En İyi Yabancı Diziler – Breaking BadEn Popüler Yabancı Diziler  – Breaking Bad

Dizinin Konusu

Bu zor senaryonun işlenmesinde, Bryan Cranston'un oyunculuğuna, çok sayıda Emmy ödülüne layık görüldüğü vurgusunu yapmamız gerekiyor. Walter White'a hayat verenCranston, Walter'ın kısa sürede sahip olduğu bu büyük macera ve duygusal iniş ve çıkışları mükemmel bir şekilde yansıtıyor. Walter White'ın dizisindeki Jesse Pinkman dizisinin yanı sıra düşmanca bir oyuncu olan Aaron Paul tarafından canlandırıldı. Pavlus'un performansı (ve Cranston ile uyumluluk) yapımcıları o kadar çok etkiledi ki, ilk senaryonun sonunda orijinal senaryonun öldüğünü; Daha sonra senaryoyu baştan sona değiştirdiklerini açıkladılar.

Breaking Bad, Latin Amerika etkisinin yoğun olduğu Güney Amerika eyaletlerinde kullanılan bir argo terimidir. Yolun bozulmasını ve yoldan sapmayısembolize eder. Breaking Bad dizisi de aynı ada sahip bir hikaye. New Mexico'da Albuquerque'deki lisede kimya öğretmeninin kansere yakalanmasını ve yoldan sapmasını anlatıyor. Gri Matter'i (daha sonra milyar dolarlık bir şirket haline gelen) birlikte kurduğu meslektaşları tarafından terk edilen ve parlak bir kimyacı olan Walter White, yüksek saflıkta metamfetamin üreterek bir ilaç baronu haline geldi. Seri boyunca, Walter'ın iyi bir amaç için kötü şeyler yaptığını kanıtlama çabalarına tanık oluyoruz.

En İyi Yabancı Diziler – Breaking Bad

50 yaşında lise kimya öğretmeni olan Walter White ailesinin ihtiyaçlarını karşılamak için oto yıkamada çalışıyor. Mütevazi ve onurlu bir yaşam süren kahramanımız, yaşamında ve sosyal ilişkilerinde biraz bulanıklaşıyor, ancak çevreden sevilen iyi bir aile babası.


Bir süre sonra akciğer kanseri olduğunu öğrenir ve kısa bir süre sonra öleceğini öğrenir. Hayatının son günlerinde, öldükten sonra ailesinin hayatını rahat geçindirebilecek bir parayı ailesine bırakmanın yollarını aramaya başlar. Tesadüfen, metamfetamin uyuşturucu ticareti yapan bir öğrencisi ile karşılaşır. Kimyadaki üstün bilgisi sayesinde, kaliteli uyuşturucular yapar ve öğrencisiyle birlikte ismini herkese duyurur.


Bugüne kadar sadece iyi ve dürüst bir yaşam sürmenin kendisini kanser yaptığını düşünen Walter White'ın kendisinin ve etrafındaki insanların yaşamlarını ve geleceğini nasıl değiştirdiğini izleyeceksiniz bu dizide.



0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir