Westworld (8/10)


58
20 , 58

Deniz
0

Sanırım sadece Anthony Hopkins'i izlemek için bile izlenebilecek bir dizi. Diğerlerine benzer şekilde, en iyi yabancı diziler ve en iyi bilim kurgu dizileri arasındadır ve son zamanlarda IMDB skoru ve sosyal medyadaki birçok kişi tarafından tavsiye edilen en iyi yabancı diziler arasındadır.

IMDB Puanı ve Sezon Bilgileri

IMBD Puanı: 9.0 / Fragman
Dizi Devam Ediyor Mu: Evet
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 1
Yeni Sezon Başlangıç Tarihi: 2018
İlk Sezon Yayınlanma Tarihi: 2016

Westworld Oyuncuları 

 Anthony Hopkins (Dr. Robert Ford) / James Marsden (Teddy Flood) / Evan Rachel Wood (Dolores Abernathy) / Thandie Newton (Maeve Millay) / Jeffrey Wright (Bernard Lowe)( Tam listeyi buradan görebilirsiniz )

En Popüler Yabancı Diziler - IMDB En İyi Diziler  – WestWorld

Dizinin Konusu 

Yabancı dizi önerileri listesine dahil etmek istediğim yeni seriden biri olan Westworld var, ama yeni olmasına rağmen en çok izlenen yabancı dizilerden biri.

Karmaşık karakterler, muazzam sesler, harika görsel efektler, derin diyaloglar ve etkileyici aktörler var.

Son yıllarda GTA gibi birçok bilgisayar oyunu ile tanıştık. Sokaklarda özgürce dolaşan bir adamı kontrol edebilirdik ve oyun grafikleri tarafından izin verilen ölçüde istediğimiz şeyi yapabilirdik. Lüks arabayı, sürat teknesini, helikopteri kullanabilirdik. Miami sokaklarındaydık ve sağa ve sola bulaşıyorduk.

İşte Westworld'de de insanlar için para karşılığında tam olarak böyle bir dünya vaat ediliyor. Ama bu kez kusursuz bir gerçeklik duygusuyla ... Müşteriler, her karakterin en güzel detaylara kadar programlandığı, güzel kadınların, yakışıklı  erkeklerin olduğu bir Western kasabasına giderler ve istedikleri fanteziyi yaparlar.

Beklediğiniz gibi, bol seks ve zevk için adam öldürme gibi şeyler var tabiki. Westworld dünyasındaki robotlar, yapay zekalarıyla müşterilerini gerçek bir dünyada oldukları gibi hissettiriyorlar. Robotlar o kadar karizmatik ki, sağa ve sola ateş edenleri ve önünüzdeki insanları taciz edenlerin egosunu tatmin etmeye çalışan gerçek insanlar olduğunu hemen anlıyorsunuz.

Westworld bu hikayeyi ele alan ilk üretim değil aslında. Imdb'de, sinema alanında 7 puan alan 1973 yapımı bir filminden uyarlandı. Anthony Hopkins gibi sinema dünyasındaki en kıdemli aktörlerden biri dizide yer alıyor. Senaryosu ise Yıldızlar Arası, Kara Şövalye ve Prestige gibi filmlerin senaryolarını yazan Jonathan Nolan tarafından yazıldı. Yapımcısı ise Lost dizisinden bildiğimiz J.J. Abrams.

Westworld dizisinin tüm bu olumlu özelliklerine rağmen, özellikle ilk bölümlerinde seyircinin dizinin içine girmesinde zorluklar oluyor. Ama sıkılmadan izlemeye devam edersen, ödülünü alırsın. Çünkü senaryo üçüncü bölümün sonunda anlam kazanmaya başlıyor.Sezon finaline yaklaşırken, Antony Hopkins'in neden dünyanın en iyi aktörlerinden biri olduğunu da anlıyorsunuz.

Westworld, zaman algısı ile oynayan ve karakterler ile istemsiz bir şekilde empati kurmamızı sağlayan ve bizi mantıklı düşünmeye yönelten bir dizidir.

Westworld ayrıca kendi varlığımıza ve kendi benliğimizin nasıl oluştuğuna veya oluştuğu sorusuna ışık tutuyor. Bizi gerçekten insan yapan nedir?


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir