Haberler, Siyaset

Meral Akşener’den Bahçeli’ye Yanıt Geçikmedi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yeni kurulan İYİ Parti hakkında söylediği sözlere duyarsız kalmayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bahçeli’nin söylediği “ipsiz sapsız” tabirini terbiyesiz bulduğunu açıkladı.

1. “Atatürk’ü Bilmedikleri İçin Bugüne Gelindi.”

Ortadoğu hakkındaki düşüncelerini dile getiren Akşener, “Bugün ülkeyi yöneten arkadaşlar ,monşerler diye bir tanım yapıp, monşerleri attı. Bilgisiz bir grubu başa getirdi. Biz Ortadoğu’nun kanun yapıcısı haline geldik. Osmanlıcıyız diye geçiniyorlar keşke Fatih Sultan Mehmet’in medeniyet tasavvurunu bilselerdi, Abdülhamit’in bu bölgeyle ilgili çok ince hesaplanmış bakış açısını bile bilebilselerdi, zaten Atatürk’ü bilmedikleri için bugüne gelindi. Kimse Ortadoğu’da abi falan olamaz. Şahsi dostluklar dış politikayı belirleyemez. Suriye’de Esad kardeşimdi, Esed oldu şimdi Esad kardeşime dönüşüyor. Süleyman Şah Türbesi’ni kaçırdık öyle bir eziklik oldu.” ifadesinde bulundu.

2. “Suriyeli insanların ülkelerine dönmelerini çok isterim.”

Ülkemizdeki Suriyeli sorununa da değinen İYİ Parti Genel Başkanı, şöyle devam etti: “4 milyon bizde var Suriyeli göçmen, 50 bin kişide Kanada’da varmış. Bu insanların hepsi yerlerinden yurtlarından edildi. Bu insanların çocukları 10 yıl sonra 4 milyon insanı entegre edecek hiçbir tavrınızda olmadığı için bu insanlar bu ülke için kriminal hale gelecektir. Ben Esed’in Esad’a dönmesine seviniyorum ama PYD’nin de devlete dönüşmesine çok üzülüyorum. Suriyeli insanların ülkelerine dönmelerini çok isterim ama bu bir kovma değildir. Ben de göçmen bir ailenin çocuğuyum. İnsani çerçevede dünyayı da bu sistemin içine dâhil ederek Suriyelilerin vatanlarına dönmesinin yolunu bulmak lazım. Türkiye an itibarıyla bu arkadaşlar sayesinde bir hendek ülke haline gelmiştir.”

3. “AK Parti’den daha fazla savunuyorlar.”

Yeni kurdukları parti hakkındaki Bahçeli’nin söylemlerinden de rahatsızlık duyan Akşener, söylenen sözleri terbiyesizlik olarak nitelendirdi. MHP’nin tutumuna karşı eleştirilerde bulunan Meral Akşener, “’Bahçeli ve ekibi Türkiye’nin geleceğini Erdoğan sağlayacak tezini AK Parti’den daha fazla savunuyorlar.” şeklinde konuştu.

Listeye geri dön

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir