Özhaseki,Kentsel Dönüşüm Planlarını Açıkladı

Bakan Özhaseki,yeni imara açılacak bölgelerde 5 kattan fazlasına izin verilmeyeceğini belirterek kentsel dönüşüm projelerinden bahsetti.1 DK'DA OKUNUR


103
65 , 103

Şehircilik Bakanı Özhaseki,imar yetkisinin tek elden yönetilmesi gerektiğini vurgularken,yeni imara açılacak bölgelerde ise 5 kattan fazlasına izin verilmeyeceğini belirtti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, yaptığı basın toplantısında 2018 yılı imar planlarından ve 2017 yapılan faaliyetlerden bahsetti.

Bakan Özhaseki, 2020 sonrası iklim değişikliği riskine karşı küresel mücadele yapılmasını öngören Paris Anlaşmasıyla ilgili, Türkiye’nin konumuna  hiç bir şekilde dokunulup değiştirilmeden anlaşmanın Meclise getirilmeyeceğini açıkladı.Burada önemli olan şartın,Türkiye’nin yardım eden ülke konumundan çıkarılarak, yardım alan ülke konumuna getirilmesi olduğunu aktardı.

Özhasekinin kentsel dönüşüm hakkında yaptığı konuşmada;kentsel dönüşüm için kira yardımı dahil 5 milyar 155 milyon liralık kaynak kullanıldığı,639 bağımsız birim ve 524 bin konutun yenilendiğini,yeni binalardaki otopark zorunluluğunda  bazı düzenlemeler yapılacağını ve en zor olanında şehirlerdeki dönüşüm olduğunu,52 ilde 209 risk alanı belirlendiğini,her daire için 1 otopark alanı olacağını,belediyelere para vererek otopark zorunluluğundan kurtulmanın da önüne geçecek bir düzenleme yapılacağını söyledi.

Bakan Özhaseki,Bürokrasiyi azaltan çalışmalar yapıldığını ve yapı ruhsatı almak için gerekli imza sayısının 18’den 2’ye düşürüldüğünü belirterek,bundan sonraki dönemde tek imzayla yapı ruhsatı alınabileceğini söyledi.


Sizce bu içerik ?

Süper Süper
76
Süper
Sinir Edici Sinir Edici
16
Sinir Edici
Üzücü Üzücü
83
Üzücü
Kesin Oku Kesin Oku
75
Kesin Oku
İlginç İlginç
41
İlginç
Yok Artık Yok Artık
8
Yok Artık
Gereksiz Gereksiz
66
Gereksiz
Komik Komik
25
Komik

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Bu Test ile kişilik ve karekter analizi hakkında bir şeyler ortaya koymayı amaçlayan sorular hazırla
Hızlı Sınav
Hızlı Sınav ile eğlenceli bir şekilde ister doğru - yanlış ister çoktan seçmeli sorular dizisi hazırla
Anket
Özel sizce.com anketi ile sonucunu merak ettiğiniz bir şeyler için nabız yoklayabilirsiniz
Zengin İçerik
Video ve resimlerle zenginleştirerek haber, makale veya hikayenizi yayınlayabilirisiniz.
Sizce List
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine içeriklerini embed kodu ile gömebilirsiniz.