Kültür, Sinema

Ses Getiren Film: Vaad Edilen Cennet

En çok ses getiren yabancı filmler arasında birinci ve tek olan Filistin yapımı “Vaat Edilen Cennet” filmi olmuştur. Bu film yayınlandığı her yerde olay olmuş ve izleyen herkesi şaşkınlara boğmuştur. Film tarihinde eşi benzeri az görülen bu film editörler tarafından da büyük ilgi görmüş ve izleyenlerin tekrar tekrar izlediği bir film olmuştur.

Film Hakkında Detaylar

İsmi: Vaat Edilen Cennet (السماء وعد)

Yöneten Kişinin İsmi: Hany Abu-Assad (أسعد أبو هاني)

Çeşidi: Dramatik

Konusu: Siyaset İçerikleri

Ülke Yeri: Filistin ve Almanya

Editörün Puanı: 4,5 (5 üzerinden)

Güzellik Kategorisi: Mükemmel

Oyuncuları: عزبل لبنى ( Lubna Azabal) , عباس هيام , (Hiam Abbass) , ناشف قيس (Kais Nashef) , سليمان علي (Ali Suliman) , هليل عامر (Amer Hlehel)

Filmin Özeti

Yılın en çok ses getiren filmi olan “Vaat Edilen Cennet” filminin özeti şöyledir:

İki kadim dost, canlı tehlike bombası olarak büyütülürler. İkisinde hedefi Tel Aviv’de sağlam ve senini duyuracak bir protesto gerçekleştirmek.  Bunları yapmadan önce aileleri ile son kere hasretlerini giderirler. Hasret gidermeden sonra hedefe doğru, amaçları doğrultusun da adım atmaya başlarla ve uzun yolculuğa çıkaralar.

Yavaş yavaş protesto olaylarını yapmaya yaklaşırken hiç olmadık olaylar ile yüz yüze gelirler ve sonunda bu iki dostun yollarlı birbirine zıt düşer.

Bu film, yapılan terör olaylarını detaylıca anlatmak için iki canlı bombanın hayatlarını anlatmaktadır.  Dünyayı şaşırtan bu film yayınlandığı yerlere büyük olaylar yaşanmıştır.

Özellikle bir inceleme üzerine kurulan bu film terörü iç dünyası ile anlatmakta ve her şeyi ortaya dökmektedir. Böylelikle bütün insanlık için akılda kalan sorulara cevap olmuştur.

Filmin Amaçladığı Hedef

  • Film, Filistin ile İsrail arasında yaşanan terör olaylarını duyurmak için hazırlanmış olup, tüm dünyaya mesaj olarak hazırlanmıştır.
  • Son zamanlarda İsrail ürettiği boykot mallarından elde ettiği kazançları ile savaş aletleri satın almış ve Filistin’e savaş açmıştır.
  • Zevk olsun diye her azar azar insan katledip diğerlerini başka güne erteleyerek ortalığı kan gölüne boğmuştur.
  • Bu gibi savaşların tek sebebi ise gençlerin küçükken alınıp terör örgütü üyesi olarak yetiştirilmesi ve sonra eylemler uğruna kullanılması olmuştur.
  • İşte bu gibi sıkıntılara çözüm olmak için “Vaat Edilen Cennet” en çok izlenen filmler arasında yer almakta ve dünyaya sesini duyurmaktadır.

 

Listeye geri dön

Bir Düşünce “Ses Getiren Film: Vaad Edilen Cennet

  1. BahisMuhammed dedi ki:

    Filmi izlemenizi tavsiye ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir