Gündem, Haberler

Şok Eden Fotoğraflar! Havuzdan Kumarhaneye…

Bulgaristan’da düzenlenen Balkan Gençler Yüzme Şampiyonası’nda, 17-18 yaşındaki yüzücülerimiz, sabah madalya kazandı,  kutlamayı gece kumarhanede yaptı. Yöneticinin yer almadığı Sofya’da; gençlerimizin ellerinde içki kadehleri, önlerinde kumar makineleri vardı.

Fanatik Gazetesi’nin yaptığı habere göre; Türkiye Yüzme Federasyonu (TYF) Bulgaristan’a Balkan Gençler Şampiyonası için 12’si antrenör, 29’u sporcudan oluşan 41 kişilik kafile yolladı. Kafilede tek bir yöneticinin olmaması dikkat çekti. Gündüz yapılan müsabakalarda madalya kazanan 17-18 yaşındaki yüzücü gençler, gece ise kumarhanede eğlendi. Yöneticinin olmadığı başkent Sofya’da; gençlerin kumarhanede içki içip kumar oynarken ki görüntüleri tepki topladı.

Toplamda 22 madalya kazandık

Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da 6-7 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleşen Balkan Gençler Yüzme Şampiyonasında genç sporcularımız; yedisi altın, yedisi gümüş ve sekizi bronz olmak üzere toplam yirmi iki madalya kazandı. Türk Yüzme Kadın Milli Takımı şampiyonluğa ulaştı. Genel toplamda ülkeler sıralamasında ise Türk Milli Takımı ikinci oldu.

Buraya kadar her şey mükemmel, ancak…

Yüzme Federasyonu; Balkan Şampiyonasına kırk bir kişiden oluşan bir kafile gönderdi. Kafilede; ikisi kadın on iki antrenör, on dördü erkek on beşi kız olmak üzere yirmi dokuz adet sporcumuz vardı.

Yalnız Türkiye Yüzme Federasyonu, kırk bir kişilik ekip ile birlikte, tek bir yönetici bile göndermemişti.

Havuzda mükemmel işler çıkartan çocuklarımız, havuz dışındaysa maalesef büyük bir skandala imza attılar.

Başlarında Yüzme Federasyonu’ndan tek bir yönetici bulunmayan yaşları 17 ile 18 arasında değişen milli sporcularımız, Sofya’da bir kumarhanede görüntülendi. Ellerinde içki kadehleri, önlerinde kumar makineleri ile hatıra fotoğrafı çektiren gençler, hatta bu fotoğrafları sosyal medya hesaplarından da paylaştılar. Kazandıkları madalyalarla göğsümüzü kabartan genç millilerimiz, yönetimsel zaaf yüzünden meydana gelen bu olayla ise hayal kırıklığı yarattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir