Erkek, İlişkiler, Kadın

Sonsuza Kadar Mutlu Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Kim istemezki sevdiğiyle sonsuza kadar mutlu olmayı.Aslında mutlu olmak hiç de zor ve hayal değil.Bir ilişkide mutluluğu yakalayamayacağınızı düşünüyorsanız ya da mutlu ilişkinin hayal ürünü olduğunu inanıyorsanız eğer doğru şeyleri yapmamışsınızdır ya da doğru kişi hala karşınıza çıkmamıştır.

Her insanın kişiliği farklı olduğu için mutlu bir ilişki için genel geçer bir formülde veremeyeceğiz.Şimdi gelelim mutlu ilişkiyi yakalayabilmek için yapılması gereken bazı unsurlara.

Bunlardan ilki ise GÜVEN ‘dir.

Güven kazanmak ne kadar zor ise kaybetmekte bir o kadar kolaydır.Sadece eşler,sevgililer için değil diğer ilişkilerdede güven önemlidir.Seninle hayatını ğpaylaşan kişiyle herşeyini paylaşabilmeli,onu koşulsuz şartsız dinlemeli yadırgamadan güvenmelisin.Anlattığı şeyler karşısında tavsiye verirken onu zora sokacak şekilde kendi doğrularını dayatmamalısın,ikiniz için en iyi çözümü bulmaya çalışmalısın.

KARŞILIKLI DESTEK OLMAK

Hayat çok güzel olduğu kadar yaşaması da bir o kadar zor bir yer.Bu yüzden gerek ailemizin gerekse sevdiğimizin desteğine gerek duyarız.Çok sevip ömür boyu birlikte olmak istediğin kişiye hayallerini gerçekleştirebilmesi için sonuna kadar destek olmalısın,her zaman yanında olduğunu hissettirmelisin.

ŞEFFAFLİK

Bir ilişkide her iki tarafta birbirine karşı şeffat olmalıdır.Şeffaf olup,birbirine eşlerin hesap vermesinde bir sakınca yok.Karşındaki kişi hesap veriyor diye de sürekli hesap sorar durumda olmamak gerekir,anlayışlı olmak gerekir bazı durumlarda.

FİZİKSEL SEVGİ

Hayatını bir ömür birlikte geçireceğin insanla sadece duygusal anlamda değil fiziksel anlamdada yanyana olmalısın.Her durumda onun yanında olacağınızı düştüğündede sarılarak kaldıracağınızı hissettirmelisiniz. 

KARŞILIKLI VE SÜREKLİ İLGİ

Bir ilişkide güven,sevgi,saygı kadar ilgi de çok önemlidir.Çünkü seven insan, sevilmek kadar sevdiği kişi tarafından ilgi görmek ister.Zamanla ilgi görmeyen bir kişinin sevgisi de azalıp yok olabilir.Bunun için ilgi çok önemlidir.

ARADA BİR SÜRPRİZLER YAPMAK

Çiftlerin arasında onları en çok mutlu eden anlardan birisi ise küçük süprizler yapıldığı zamanlardır.Çünkü,sürpriz yapan kişi karşısındakinin mutluluğunu düşünen ona önem veren kişidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir