Haberler

Trabzon Havaalanı’na İnmeye Çalışan Uçak Pistten Çıktı

Ankara’dan kalkan yolcu uçağı Trabzon Havaalanına inmek isterken pistten çıktı.Edinilen bilgilere göre yaralılar olduğu  öğrenilirken, çok sayıda polis ve ambulans, itfaiye hemen olay yerine harekete geçti.

Trabzon’da şimdilik nedeni bilinmeyen bir sorundan dolayı uçak pissten çıktı.Olay yerine hemen ambulans gönderildi.Uçaktaki yolcuların ise hemen tahliye edildiği ifade edildi.

Trabzon Valisi Yücel Yavuz yaptığı açıklamada şunları belirtti: ” “Trabzon-Ankara seferini yapan, özel bir havayoluna ait uçak, iniş yaptıktan sonra pist başına ilerlediği sırada henüz bilinmeyen nedenle pistten çıktı. Olayda ölen ya da yaralanan yok. Uçağın 162 yolcusu ve mürettebatı sağlıklı bir şekilde tahliye edildi. Havalimanını sabah saat 8’e kadar uçak trafiğine kapatıldı.”

Edinilen bilgiye göre pistten çıkan uçakla alakalalı; “Pegasus Hava Yolları’na ait PC8622 nolu Boeing 737-800 tipi TC-CPF tescilli 21:25 Ankara kalkışlı Ankara-Trabzon uçağının, bu akşam (14 Ocak 2018) Trabzon Havalimanı’na iniş yaptığı sırada pistten çıktığı bilgisini doğrulamaktan dolayı üzgünüz. Uçağımızdaki 162 yolcu, 2 pilot ve 4 kabin görevlisi tahliye edilmiştir. Herhangi bir can kaybı veya yaralanma bulunmamaktadır. Konuyla ilgili gelişmeler hakkında kamuoyu bilgilendirilmeye devam edilecektir.” açıklama yapıldı.

Oy verin

142 puan
+1 -1
Listeye geri dön

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.