Tunus’daki Protesto Can ve Mal Kaybı Meydana Getirdi

Tunus'un bazı bölgelerinde hayat pahalılığına protesto eden göstericilere karşı müdahalede bulundu,gözaltına almalar yaşandı ve ölümler meydana geldi.1 DK'DA OKUNUR


102
64 , 102

Tunus’un bazı bölgelerinde hayat pahalılığına protesto eden göstericilere karşı müdahalede bulundu,gözaltına almalar yaşandı ve ölümler meydana geldi.

2018 bütçesi kapsamında Tunus Hükümeti’nin vergileri bir hayli artırıp sosyal güvenlik primlerini yükseltmesinin ardından ülke genelinde protestolar başladı.Bugün protestoların ikinci günü yaşanırken yağmalama, yol kapatma ve ateşe verme gibi olaylar yaşanıyor ve polis göstericilere göz yaşartıcı kullanarak engellemeye çalıştı.Göstericilerinin bazılarının attığı taş ve molotof ise 11 polisin yaralanmasına ve polia araçlarının zarar görmesine neden oldu.

Ülkenin Kafsa kentinde göstericiler ulusal güvenlik merkezine saldırarak binayıyağmalayarak zarar verdi ve 44 kişinin gözaltına alınmasına nefen olurken,Tuburriye’de ise göstericilerin olay çıkartması sonucu 1 kişi haytını kaybetti.Bazı kentlerde ise süpermarketleri yağmalayan göstericiler olduğu ve müdehale edildiği bildirildi.

Protestoculara müdahale eden asker ve polis yolu açmaya çalıştı ve güenlik güçlerine ait araçların yakılması üzerine destek istenildiği öğrenildi.

Başkentteki bir mahallede göstericilerin çöp konteynırlarını ve lastikleri ateşe vermesinin ardından emniyet güçleri sert bir şekilde göstericilere müdahale etti.

Öte yandan Cezayir de bütçe açığı yüzünden 900 ürünün ithalatını durdurdu.Bunlar arasında cep telefonu, ev aletleri, bazı inşaat malzemeleri, mobilya ve sebze de var.Cezayir Ticaret Bakanlığı, zamlarla ilgili soruşturma başlattı. 


Sizce bu içerik ?

Süper Süper
8
Süper
Sinir Edici Sinir Edici
33
Sinir Edici
Üzücü Üzücü
16
Üzücü
Kesin Oku Kesin Oku
8
Kesin Oku
İlginç İlginç
58
İlginç
Yok Artık Yok Artık
25
Yok Artık
Gereksiz Gereksiz
83
Gereksiz
Komik Komik
41
Komik

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Bu Test ile kişilik ve karekter analizi hakkında bir şeyler ortaya koymayı amaçlayan sorular hazırla
Hızlı Sınav
Hızlı Sınav ile eğlenceli bir şekilde ister doğru - yanlış ister çoktan seçmeli sorular dizisi hazırla
Anket
Özel sizce.com anketi ile sonucunu merak ettiğiniz bir şeyler için nabız yoklayabilirsiniz
Zengin İçerik
Video ve resimlerle zenginleştirerek haber, makale veya hikayenizi yayınlayabilirisiniz.
Sizce List
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine içeriklerini embed kodu ile gömebilirsiniz.