Haberler, Spor

Türk Futbolunda Şike Depremi Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

TFF 1. Lig de bulunan Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü ve idarecisi Nizamettin Keremoğlu ve kulüp futbolcusu Elyasa Süme disiplin kuruluna şike yaptıkları gerekçesiyle sevk edildi. Ayrıca Manisaspor futbolcusu İsmail Haktan Odabaşı ve Fatih Karagümrük Spor Kulübü futbolcusu Gökhan Sazdağı’da ‘müsabakanın sonucunu etkilemeye teşebbüs’ iddiası ile profesyonel disiplin kuruluna sevk edildi. 

cropped_content_turk-futbolunda-sike-depremi-3-futbolcu-1-kulup-pfdkya-sevk-edildi.jpg

Türk futbolu bu gün bir kez daha şike iddiasıyla sarsıldı. Aralarında eski süper lig futbolcularının ve kulüp yöneticilerinin de bulunduğu şike dosyası Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Profesyonel Disiplin Kuruluna gönderildi. Bakalım disiplin kurulu futbolculara ve kulüplere ne gibi cezalar kesecek. Displin kurulu sevkleri bu şekilde açıkladı; 

1- GAZİŞEHİR GAZİANTEP FUTBOL Kulübü’nün 14.05.2017 tarihinde oynanan MANİSASPOR-ŞANLIURFASPOR TFF 1. Lig müsabakasında “müsabaka sonucunu etkilemeye teşebbüs etmesi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 56. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

2- GAZİŞEHİR GAZİANTEP FUTBOL Kulübü idarecisi NİZAMETTİN KEREMOĞLU’nun 14.05.2017 tarihinde oynanan MANİSASPOR-ŞANLIURFASPOR TFF 1. Lig müsabakasında “müsabaka sonucunu etkilemeye teşebbüs etmesi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 56. maddesi uyarınca 22.09.2017 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

3- GAZİANTEPSPOR Kulübü futbolcusu ABDULLAH ELYASA SÜME’nin 14.05.2017 tarihinde oynanan MANİSASPOR-ŞANLIURFASPOR TFF 1. Lig müsabakasında “müsabaka sonucunu etkilemeye teşebbüs etmesi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 56. maddesi uyarınca 22.09.2017 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

4- GRANDMEDICAL MANİSASPOR Kulübü futbolcusu İSMAİL HAKTAN ODABAŞI’nın 14.05.2017 tarihinde oynanan MANİSASPOR-ŞANLIURFASPOR TFF 1. Lig müsabakasında “müsabaka sonucunu etkilemeye teşebbüs etmesi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 56. maddesi uyarınca 22.09.2017 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

5- FATİH KARAGÜMRÜK A.Ş. Kulübü futbolcusu GÖKHAN SAZDAĞI’nın 14.05.2017 tarihinde oynanan MANİSASPOR-ŞANLIURFASPOR TFF 1. Lig müsabakasında “müsabaka sonucunu etkilemeye teşebbüs etmesi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 56. maddesi uyarınca 22.09.2017 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

 1. Peki siz şike iddiası hakkında ne düşünüyorsunuz?

  1. En ağır şekilde cezalandırılmalı
  2. Alt liglere gereken önem verilmezse sonucu bu olur
  3. Yöneticiler de işin içindeyse yazık Türk Futboluna
  4. Futbolla ilgilenmiyorum
  1 Oy
  Sonuçlarınızı Paylaşın

Oy verin

142 puan
+1 -1
Listeye geri dön

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.