ABD Savunma Bakanı; “Türkiye Açık Sözlüydü ve Hava Saldırısı Konusunda Bizi Uyardı”

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis,Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin'e yaptığı operasyonlar hakkında açıklama yaptı.1 DK'DA OKUNUR


144
105 , 144

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis,Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’e yaptığı operasyonlar hakkında açıklamasında; “Türkiye’nin meşru güvenlik endişeleri var. Bu konuda Türkiye açık sözlüydü ve hava saldırısı konusunda bizi uyardılar” diyerek belirtti.

Bakan Mattis,Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrine yaptığı operasyonların ABD askerleri için bir tehlike belirtmediğini belirtti.

ABD Savunma Bakanı Mattis,Türkiye’nin NATO için önemli bir müttefik olduğunu savunan Mattis, “Türkiye’nin meşru güvenlik endişeleri var.”diyerek Türkiye’nin açık sözlü olduğunu dile getirdi.

Operasyonların kedisini endişeye sevk ettiğini söyleyen AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, “Birincisi insani nedenler. İnsani yardımların ulaştığından ve sivil halkın operasyondan etkilenmediğinden emin olmalıyız. Alandaki herhangi bir askeri operasyonun DAEŞ karşıtı olduğundan da emin olmalıyız. Beni endişeye sevk eden diğer husus ise askeri operasyonlar Cenevre’deki görüşmelerin sürmesini olumsuz etkileyebilir.” demişti.

Federica Mogherini’ye tepki niteliğinde cevap veren Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın açıklamalarını şu sözlerle yaptı;“Türkiye DEAŞ, PKK, FETÖ dahil terörün her türüne karşı kararlılıkla mücadele etmektedir. PKK/PYD/YPG söz konusu olunca birilerinin “endişe” beyan etmesi ve “savaş karşıtlığı” söylemine sığınması, bir çifte standarttır ve iki yüzlülüktür. Bunlar Türkiye’yi asla yıldırmayacaktır.” dedi.

 


Sizce bu içerik ?

Süper Süper
66
Süper
Sinir Edici Sinir Edici
8
Sinir Edici
Üzücü Üzücü
75
Üzücü
Kesin Oku Kesin Oku
66
Kesin Oku
İlginç İlginç
33
İlginç
Yok Artık Yok Artık
83
Yok Artık
Gereksiz Gereksiz
58
Gereksiz
Komik Komik
16
Komik

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Bu Test ile kişilik ve karekter analizi hakkında bir şeyler ortaya koymayı amaçlayan sorular hazırla
Hızlı Sınav
Hızlı Sınav ile eğlenceli bir şekilde ister doğru - yanlış ister çoktan seçmeli sorular dizisi hazırla
Anket
Özel sizce.com anketi ile sonucunu merak ettiğiniz bir şeyler için nabız yoklayabilirsiniz
Zengin İçerik
Video ve resimlerle zenginleştirerek haber, makale veya hikayenizi yayınlayabilirisiniz.
Sizce List
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine içeriklerini embed kodu ile gömebilirsiniz.