CHP’li Başkan Görevden Alındı

2 DK'DA OKUNUR


82
44 , 82

Cumhuriyet Halk Partisi Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İçişleri Bakanlığınca görevinden alındı. Görevinden alınan İlgezdi, bunun bir siyasi süreç olduğunu ileri sürdü. Hukuğun çöktüğünden bahsetti.

Kılıçdaroğlu Sert Konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevinden alınmasına çok sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, bununla şimdi yapılması arzulananın haysiyet cellatlığı olduğunun altını çizdi. Yıldırılmak isteniyoruz, ancak yılmayacağız, dedi.

Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanın görevinden alınmasını tepki ile karşılayan Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisinin Avukatı İnan Bektaş ile beraber bir açıklama yaptı. Konuşmasında, yaptığımız basın toplantısı bir savunma niteliğinde asla değildir. Bilgilendirme amacı güdüyoruz. Verilemeyecek de herhangi bir hesabımız yoktur. Başkanımız daha önceden, gerek medyada çıkan haberler sebebi ile gerekse de benim istemem doğrultusunda savcılığa kendi kendinin soruşturulmasını yaptırmak üzere başvuruda bulunmuştu. Yapılan tüm soruşturmalardan da aklandı. Bütün hesaplar didik didik edildi. Denetimlerin biri bitip diğeri başladı. Ortada hiçbir şey bulanamadı. Denetlenmekten de öyle korkan biri de değiliz. Alnımız da açıktır, diyerek tepkilerini dile getirdi.

Belge Gösterdik Gereği Yapılmıyor

Kılıçdaroğlu, yapılmak istenenin kesinlikle haysiyet cellatlığı olduğunun altını çizdi. Yıldırılmak istendiklerini ancak yılmayacaklarını aktardı. Konuşulmasın ve konuşmasın isteniyor diye konuştu. Ancak bu ülke üstündeki bireylerdeki tüm vicdanları ayağa kaldıracaklarını da konuşmasına ekledi.

Hukuku iğfal etmek yerine cesaret gösterip karşısına çıkamamalarından yakınan Kılıçdaroğlu, belgeleri gösterdikten sonra hesabını keşke verebilselerdi. Bizim belediye reisleri de Man Adası üstünde şirket mi kurdular yoksa? Tüm banka hesapları ile kredi kartları üstünden yapılan işlemler denetlenmesine rağmen bir sonuç çıkmaz iken, bu yapılan kelimenin tam manası ile haysiyet cellatlığı olmaktadır. Buna da asla müsaade etmeyeceğiz, dedi.

Bakanlık Açıkladı

Bakanlık, Ataşehir Belediye Başkanının görevden alınmasına yönelik bir açıklama yaptı. Açıklama içeriğinde, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi hakkında, “hem mülkiyeye ait müfettişler tarafından tertip edilen raporların hem de adli makamlarca sürdürülen hem soruşturma hem de kovuşturmaların nedeni ile görevinden alındığını açıkladı. Anayasanın 127’inci maddesi dayanak alınarak bu işlemin yapıldığını, İçişleri Bakanlığı’nca da 06.12. 2017’de görevinden uzaklaştırılması kararı verilmiştir” ifadelerine yer verildi.


Sizce bu içerik ?

Süper Süper
41
Süper
Sinir Edici Sinir Edici
66
Sinir Edici
Üzücü Üzücü
50
Üzücü
Kesin Oku Kesin Oku
41
Kesin Oku
İlginç İlginç
8
İlginç
Yok Artık Yok Artık
58
Yok Artık
Gereksiz Gereksiz
33
Gereksiz
Komik Komik
75
Komik

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Bu Test ile kişilik ve karekter analizi hakkında bir şeyler ortaya koymayı amaçlayan sorular hazırla
Hızlı Sınav
Hızlı Sınav ile eğlenceli bir şekilde ister doğru - yanlış ister çoktan seçmeli sorular dizisi hazırla
Anket
Özel sizce.com anketi ile sonucunu merak ettiğiniz bir şeyler için nabız yoklayabilirsiniz
Zengin İçerik
Video ve resimlerle zenginleştirerek haber, makale veya hikayenizi yayınlayabilirisiniz.
Sizce List
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine içeriklerini embed kodu ile gömebilirsiniz.