Eğlence, Geyik

Görenleri Gülmekten Kırıp Geçiren 5 Caps

Facebook, 2017 Ekim ayında yapılan araştırmalardan elde edilen verilere göre en çok kullanılan sosyal ağ platformu olarak seçilmiştir.  Çünkü Facebok’ta insanlar durmadan bir şeyler paylaşmakta ve kendilerini belli etmeye çalışmaktadırlar.

Facebook’un verdiği sayfa kurma hizmeti sayesinde de insanların ortaklaşa bir şeyler yapmasını sağlamaktadır. Böyle bir şeyler yapmak için toplanan gurupların konusu hiçte belli olmayıp kimisi bilgi amaçlı olup kimisi de komiklik için kurulmuş olabiliyor.

Komiklik olsun diye (trolleşmek için) yapılan sayfalarda genellikle özel hazırlanmış komik resimler paylaşılmaktadır. İşte bu komik resimlere halk arasında CAPS diyorlar.

Capslerin konusu genellikle bazı ünlülerin dilinden yapılan değiştirilmiş konuşmalar olurken bazen de sadece komik görsellerden oluşabilir. Zaten capste önemli olan komik olması olup hangi yol ile olacağı önemli değildir.

  Görenleri Gülmekten Kırıp Geçiren Haftanın En Komik 5 Capsi

  1. Arda Ardarda

Bu capste ünlü futbolcu olan Arda’nın fotoğrafı var ve yanında ise Arda’nın arka arkaya fotoğrafı bulunmaktadır. Bunu üzerine altınada “Ardarda” yazmışlar.

  1. Babam Misafir Çocuğuna Para Verince Ben

Bu capste yılların ünlülerinde biri olan ve filmleri izlendikçe izlenen Kemal Sunal seçilmiştir. Kemal Sunal’ın yan bakan bir fotoğrafını alınmış ve altına da “babam misafir çocuğuna para verince ben” yazılmış.

  1. Ağabey Buyurun Dönere

Haftanın en komik capsleri için içinde futbolcu olanlara bakabilirsin. Burada ünlü futbolculardan birinin buyurun şeklinde yaptığı hareketi yakalamışlar ve altına “Buyurun, Tavuk Döner + Ayran 1,5 TL. Üst katta aile salonumuz var, ağabeycim buyurun” şeklinde yazı yazılmıştır.

  1. Türkiye’de Dizilere Verilen Önem

Bu capste, yabancı olan The O.C dizisinden esinlenerek hazırlanan ve reyting rekorları kıran MED CEZİR dizisinin oyuncusunun telefonunu ters tutarak konuştuğu yakalanmış ve altına “Türkiye’de dizelere verilen önem” yazılmıştır.

  1. “Spor Yaparken Hissettiğim” 

En komik capsler den biri olan “spor yaparken hissettiğim” capsi çok kaslı olan birinin altına yazılmış sonra “aslında olan” diyerek normal bir spor yapan kişi gösterilmiştir.

Listeye geri dön

Bir Düşünce “Görenleri Gülmekten Kırıp Geçiren 5 Caps

  1. BahisMuhammed dedi ki:

    4. Capsi nasıl fark etmişler ya valla helal olsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir