Haberler, Siyaset

Ankara’nın Yeni Belediye Başkanı Oldu

Beklenen açıklama Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ak Parti Grubu toplantısının ardından geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, yaptığı açıklamada, yapılan değerlendirmelerin ardından karara varıldığını belirtti ve şöyle konuştu: “Sonuçta da Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın, AK Parti’nin adayı olmasına karar verdik. Sonucun hayırlı olmasını dilerim”

yeni-ankara-buyuksehir-belediye-baskani-mustafa-tuna.jpg

Melih Gökçek’in süreçteki tavrına da değinen ve ona teşekkür eden Kaya, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

“Bu adaylığa beni layık gören, özellikle başta Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan olmak üzere hepinize, partimizin yetkili kurullarına, il teşkilatımıza ve sizlere, desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah bu göreve layık olmak üzere hep beraber çalışacağız. Bugüne kadar emeği geçen değerli başkanlara ve özellikle de Melih Başkan’a, hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Onun tecrübelerinden istifade ederek, inşallah önümüzde daha güzel hizmetlere vesile olacağına inanıyorum. Hepinize desteklerinizden dolayı teşekkür ederim. Sağolun, varolun.”

“Candan alkışlayın bir gün siz de gideceksiniz. Ankara Başkentimiz ve buraya çok önem veriyoruz. Ankara hak ettiği yere hızla yürümekte. Niçin böyle bir değişim ve dönüşüme ihtiyaç duyduk. AK Parti ezberleri bozan bir parti. AK Parti ilkleri yapan reformları gerçekleştiren ezberleri bozan bir parti olması nedeniyle bugüne kadar bir çok şeyde değişiklik gerçekleştirdi. Milletimize şehirlerde daha büyük hizmet gitsin diye, 1900’e yakın belediyeyi kapattık. Bunu inandığımız için yaptık. Kalkınma yerelde başlar dedik yerel siyasete önem verdik. Değişimin işaret fişeklerini hep birlikte yaktık. Bu süreçte vatandaşımız değişim istiyor. Siyasi tarihimize baktığımızda, Anavatan Partisi, SHP’nin bu değişimi gerçekleştirememiş olmasının bedelini ağır ödediklerini görmekteyiz.”

“Değişim için bir süreç başlattık. A veya B belediyesi diye bakmak doğru değil. Kim ne derse desin Ak Parti belediyelerimizin, belediye başkanlarımızın hukukunu da korumak zorundayız. Onlar da birer insan. Aileleri, çocukları var. Sosyal medya hesapları üzerinden dedikodulara meydan bırakılarak yıpratılmasına müsaade edemeyiz. Bu değişimi yaparken muhalefet bize bir eleştirir getirdi. ’Seçimle gelen seçimle gider.’ Ya okuma yazmaları eksik ya da belediyeciliği hiç bilmiyorlar. Seçimle gelip seçimle gitmesi halka ait bir keyfiyettir. Belediyelerimiz idari olarak içişleri bakanlığının denetimine tabidirler. Her belediye başkanımızı içişleri bakanımız denetler. Mali olarak denetlemek Sayıştay’a ait bir keyfiyettir. Sayıştay’ımız denetler. Bir temayül yaptık. Çıkan sonuç değerlendirildi cumhurbaşkanımıza arz edildi. Sayın cumhurbaşkanımızın kararı ile Sincan Belediye Başkanımız Mustafa Tuna’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmasına karar verildi”

doc-dr-mustafa-tuna-kimdir.jpg

Oylama Gerçekleştirildi

Bugün saat 16.00’da yapılan oylamanın ardından Ak Parti, Sincan Belediye Başkanlığı yapan Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın Ankara Belediye Başkanı olması konusunda oy birliğine vardı. Böylece yapılan seçimin ardından yeni belediye başkanı seçilmiş oldu.

 1. Melih Gökçek'in ardından Ankara Belediye Başkanlığı'na Doç. Dr. Mustafa Tuna'nın Getirilmesini Nasıl Değerlendiriyorsunuz?

  1. Acele Karar Verilmiş
  2. Oldukça İsabetli, Ankara'yı iyi tanıyan bir isim
  3. Melih Gökçek daha doğru bir tercihti
  4. Fikrim Yok
  4 Oy
  Sonuçlarınızı Paylaşın
Listeye geri dön

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir