Boyalı Saçlara Bakım Önerileri

2 DK'DA OKUNUR


83
45 , 83

Kadınlar kendilerini daha iyi hissetmek ve havasını değiştirmek için görünümlerine farklılık katmayı severler. Bu aşamada da ilk yapılanlardan biri saç rengini değiştirmek olur. Saç rengini değiştirmek ise saçların yıpranmasına sebep olabilmektedir. Saçların yorulmasını ve yıpranmasını önlemek için boyalı saçlara nasıl bakım yapılır anlattık ve boyalı saçlara öneri verdik.

Saç Bakımında

Saçları boyattıktan sonra kullanılan bazı ürünleri de değiştirmek gerekmektedir. Piyasada boyalı saçlar için özel olarak üretilen şampuan ve kremler mevcuttur. Boyalı saçlar için bakım ürünleri kullanarak hem saç renginin solması hem de saçın yıpranması engelleyebilmeniz mümkün olur.

Nem İhtiyacını Es Geçmeyin!

Yüz ve vücudun neme ihtiyacı olduğu kadar saçların da neme ihtiyacı vardır. Saçın ihtiyacı olan nemin verilmemesi durumunda hem saç yıpranıyor hem de boyanın solmasına neden oluyor. Her gün saçı yıkamak da saçı kurutan faktörlerden biri. Bu aşamada her gün saç yıkamayıp, boyalı saçlar için bakım kremi kullanarak boyalı saçların daha canlı ve daha güçlü olmasını sağlamak mümkün.

Saçınızı Boyatınca Hemen Yıkıyor Musunuz?

Saçlar boyandıktan sonra 48 saat boyanın saça tamamen işlemesi beklenmelidir. Böylelikle pigmentler saça daha iyi yapışacak ve saç rengi solmayacaktır.

Ürün İçeriğini Kontrol Edin!

Bir ürünü alırken rengi, şekli, kıvamı ve kokusu gibi birçok ayrıntıya bakıyor fakat içeriğini incelemiyorsanız boyalı saçlarınız çok daha çabuk solup yıpranabilir. Özellikle sülfat ve tuz içeren ürünler saçınızın rengini ilk yıkamalarda kaybettirir. Bu yüzden mutlaka ürün alırken içeriğini kontrol etmelisiniz.

Doğal Maskeler

Boyalı saçlara bakım önerilerinden biri de doğal maskelerdir. Evde kolaylıkla bulabileceğiniz malzemeleri kullanarak oldukça etkili doğal maskeler elde edebilirsiniz. Boyalı saçlar için en çok etkili 2 bakım maskesini sizler için anlattık.

Mayonez Maskesi

Mayonez içeriğindeki yumurta ve sirke sayesinde başka hiçbir malzemeye gerek kalmadan maskenin tek malzemesini oluşturuyor. Saçınıza doğal nem ve parlaklık kazandırmak için uygulanan bu maske aynı zamanda besleyici içeriği ile saçlarınızı da güçlendirecektir. Bu maskeyi iki haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Avokado maskesi

Bu maskemizde avokado ile buğday tohumu yağı kullanıyoruz. Avokado besleyici içeriği ile hem cilt hem saç bakımında sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle A, E ve B grubu vitaminleri ile potasyum gibi değerli mineralleri içerisinde bulunduran avokado, hem kırık saç uçlarını onarır hem de saça yumuşaklık ve parlaklık kazandırır. Olgun bir avokado ezilerek üzerine buğday tohumu yağı ilave edilerek güzelce karıştırılır. Saçta birkaç saat bekletildikten sonra iyice durulanır.


Sizce bu içerik ?

Süper Süper
33
Süper
Sinir Edici Sinir Edici
58
Sinir Edici
Üzücü Üzücü
41
Üzücü
Kesin Oku Kesin Oku
33
Kesin Oku
İlginç İlginç
83
İlginç
Yok Artık Yok Artık
50
Yok Artık
Gereksiz Gereksiz
25
Gereksiz
Komik Komik
66
Komik

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Bu Test ile kişilik ve karekter analizi hakkında bir şeyler ortaya koymayı amaçlayan sorular hazırla
Hızlı Sınav
Hızlı Sınav ile eğlenceli bir şekilde ister doğru - yanlış ister çoktan seçmeli sorular dizisi hazırla
Anket
Özel sizce.com anketi ile sonucunu merak ettiğiniz bir şeyler için nabız yoklayabilirsiniz
Zengin İçerik
Video ve resimlerle zenginleştirerek haber, makale veya hikayenizi yayınlayabilirisiniz.
Sizce List
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine içeriklerini embed kodu ile gömebilirsiniz.