Cinsel İstismar Yapanlar İçin Kimyasal Hadım Gündeme Geliyor

Çocuklara yönelik cinsel istismar ile ilgili hadım konusunun gündemde yeniden yer alacağını Adalet Bakanı Abdülhamit Gül açıkladı.1 DK'DA OKUNUR


116
77 , 116

Çocuklara yönelik cinsel istismar ile ilgili hadım konusunun gündemde yeniden yer alacağını Adalet Bakanı Abdülhamit Gül açıkladı.

Ak Parti grup toplantısında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan şu sözleri dile getirdi;”Çocuklarımıza yapılan alçakça saldırılar oldu. Buna kayıtsız kalamayız. Bu durum toplumu çöküşe götürecek alçaklıktır. En ağır ceza neyse adım atılacak.” dedi.

Bunların başında kimyasal hadım geliyor Kimyasal hadım, herhangi bir cerrahi müdahale olmaksızın birinin cinsel faaliyetlerini sonlandırmak anlamına geliyor.Bunun sonucunda kimyasal hadım yapıldıktan sonra kişinin hiç bir şekilde cinsel isteği kalmıyor ve cinsel istek sıfırlanıp dibe çöküyor.Kimyasal hadım yapılarak teknik olarak bir daha aynı suçu tekrarlamasının önüne geçiliyor.

AKP  Grup Toplantısında yaptığı açıklamada Adalet Bakanı Abdülhamit Gül cinsel istismar ve hadım ile ilgili şu sözleri sarf etti ;”Kimyasallarla cinsel isteği azaltma, ortadan kaldırma, infaz süresince ve sonrasında mahkeme kararıyla belki bunu birkaç gün içinde tekrardan yürürlüğe koyma hususunda bir irademiz var” dedi.

Partisinin grup toplantısından önce gazetecilere röportaj veren Gül ;”Sorunun çözümüyle ilgili bir çok başlıklar var. Cumhurbaşkanımız başkanlığındaki Bakanlar Kurulu Toplantısı’nda değerlendirdik. Tüm bunlarla ilgili Başbakan Yardımcımız başkanlığında, Recep Akdağ başkanlığında komisyon kurduk. Tüm tedbirler, sorunların çözümüne yönelik yapılması gereken tüm adımları masaya yatırıp değerlendireceğiz. Ceza Kanunları’nda artırımlar yapıldı. Özgecan cinayetinden sonra, sonraki gelişmelerde yapıldı” ifadeleriyle açıklamada bulundu.

Cinsel istismar suçuna yönelik hadım ve idam cezalarına yönelik açıklamalarda bulunan Gül şöyle konuştu.;”Kimyasallarla cinsel isteği azaltma, ortadan kaldırma, infaz süresince ve sonrasında Mahkeme kararıyla belki bunu birkaç gün içinde tekrardan yürürlüğe koyma hususunda bir irademiz var. Farklı bir düzenleme ile değerlendirdiğimiz konulardan biri de bu.”

 1. Cinsel İstismar Yapanlara Sizce Hadım Yapılmalı mı?

  1. Evet hadım yapılmalı
  2. Hayır direk idam edilmeli
  3. Bu konuda kararsızım
  14 Oy
  Sonuçlarınızı Paylaşın

Sizce bu içerik ?

Süper Süper
33
Süper
Sinir Edici Sinir Edici
58
Sinir Edici
Üzücü Üzücü
41
Üzücü
Kesin Oku Kesin Oku
34
Kesin Oku
İlginç İlginç
86
İlginç
Yok Artık Yok Artık
52
Yok Artık
Gereksiz Gereksiz
25
Gereksiz
Komik Komik
66
Komik

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Bu Test ile kişilik ve karekter analizi hakkında bir şeyler ortaya koymayı amaçlayan sorular hazırla
Hızlı Sınav
Hızlı Sınav ile eğlenceli bir şekilde ister doğru - yanlış ister çoktan seçmeli sorular dizisi hazırla
Anket
Özel sizce.com anketi ile sonucunu merak ettiğiniz bir şeyler için nabız yoklayabilirsiniz
Zengin İçerik
Video ve resimlerle zenginleştirerek haber, makale veya hikayenizi yayınlayabilirisiniz.
Sizce List
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine içeriklerini embed kodu ile gömebilirsiniz.