Evinize Misafir Çağırırken İki Kez Düşünün! Bekar Misafir Boşanma Sebebi Oldu…

2 DK'DA OKUNUR


139
101 , 139

Sabahlara kadar evde FIFA oyunu oynamak boşanma sebebi olarak değerlendirildi. Oyunu oynarken yanınızda eşinizin rızası olamadan getirdiğiniz hem de bekâr erkek arkadaşlarınızın olması da tazminat sebebi olarak görüldü. Üstelik eve getirilen erkek arkadaşların yatılı kalmaları da delil kabul edildi.

Eve Getirirken Eşten İzin Almak

Eşinizin rızası olmadan, evde sabahlara kadar FIFA oyununu hem de yatılı eve getirdiğiniz bekâr erkek arkadaşlarınız ile oynamayı planlamanın hem boşanmaya hem de tazminata sebep olacağını unutmayız. Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, evli olan ve eşi tarafından kabul edilmeyen, eşinin eve yatılı getireceği bekâr olan erkek arkadaşlarının durumu hakkında bir karar verdi. Eşinin izni olmadan yatılı misafirlik durumunu boşanmaya sebep saydı. Boşanma sebebinin yanı sıra da tazminata da sebep teşkil ettirdi.

Kişilik Haklarına Saygı

Hürriyet Gazetesinden Oya Armutçu adlı muhabirin yaptığı habere göre, İstanbul ilinde ikamet ettiği görülen S.D. isimli bir Bayan, T.D. isimli kocasına boşanma davası açıldı. İstanbul 9. Aile Mahkemesi heyetine dilekçeler sunuldu. Kocasından şikâyetlerini, hem kumar oynaması hem de müsaadesi olmamasına rağmen eve bekâr erkek arkadaşları ile getirip yatılı kalmalarını sağlaması yönünde sıraladı.

Yerel Mahkeme, bu durumu “kişilik haklarına saldırı” olarak telakki etmedi ve manevi olarak açılan tazminat talebini de reddetti. Mahkeme, sadece bayanın boşanma talebini haklı buldu. Çifti de boşadı.

Yargıtay’a Temyiz Başvurusu

Kocanın karar üstünde kusur belirlemesi ve kadının da hem maddi tazminat hem nafaka hem de müsaadesi olmadan gelen yatılı bekâr arkadaşlar sebebi ile manevi tazminat talebi için davayı Yargıtay’a temyiz ettiler.

2. Hukuk Dairesi de yerel mahkeme kararını oy birliği ile bozdu. Sadece boşanmayı yerinde buldu. Kadının şikâyetlerini de haklı bularak manevi tazminat talebini kabul etti. Erkeğin eşinden izinsiz eve hem de yatılı bekâr erkek arkadaşlarını getirmesinin tazminat sebebi olduğuna hükmetti. Yargıtay kararı 29 Ekim tarihinde çıktı.

Nihai karar

Yüksek mahkemeye yapılan itiraz karara bağlandı. Kararda, davalı kocanın bütün itirazları yersiz olduğuna, davalı kadının da kocasının bağımlılık derecesi kumar düşkünlüğü ile aile fertlerini hem darlığa düşürdüğü hem rahatsızlık verdiği hem de eve yatılı eşinden izinsiz erkek bekâr arkadaşlarını getirmesi sebepleri ile kişilik haklarına saldırı oluşturması hasebi ile manevi tazminatın gerekeceğine hükmetti.


Sizce bu içerik ?

Süper Süper
66
Süper
Sinir Edici Sinir Edici
8
Sinir Edici
Üzücü Üzücü
75
Üzücü
Kesin Oku Kesin Oku
66
Kesin Oku
İlginç İlginç
33
İlginç
Yok Artık Yok Artık
83
Yok Artık
Gereksiz Gereksiz
58
Gereksiz
Komik Komik
16
Komik

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: Undefined offset: 0 in /home/sizcecom/public_html/wp-content/plugins/zombify/zombify.php on line 533

Notice: Undefined offset: 0 in /home/sizcecom/public_html/wp-content/plugins/zombify/zombify.php on line 533
Bir Format Seç
Kişilik Testi
Bu Test ile kişilik ve karekter analizi hakkında bir şeyler ortaya koymayı amaçlayan sorular hazırla
Hızlı Sınav
Hızlı Sınav ile eğlenceli bir şekilde ister doğru - yanlış ister çoktan seçmeli sorular dizisi hazırla
Anket
Özel sizce.com anketi ile sonucunu merak ettiğiniz bir şeyler için nabız yoklayabilirsiniz
Zengin İçerik
Video ve resimlerle zenginleştirerek haber, makale veya hikayenizi yayınlayabilirisiniz.
Sizce List
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine içeriklerini embed kodu ile gömebilirsiniz.