Hamilelikte Saç Dökülmesi

2 DK'DA OKUNUR


78
40 , 78

Bir insanın saçı günde 100 tel döküldü mü bu saç dökülmesi normal sayılır. Bu dökülen saç tellerinin sayısı arttığında gerçek anlama saç dökülmesinden bahsetmemiz gerekir. Bu saç dökülme problemi bir bayan için olduğunda bu durum daha hassas bir hale gelebilmektedir.

Hamileyken Saç Dökülür Mü?

Hamilelik dönemi kadın vücudunun hormon dengesinin değişime uğradığı bir dönemdir. Bu değişim öyle sıradan bir değişimde değildir. Hamilelik döneminde kadınlarda görülen bu hormonal değişim kadın vücudunda fiziksel ve kimyasal değişimler ortaya çıkarır. Bu hormonal değişimin bir etkisi de kadınların saçlarının daha azla dolgunlaşması ya da dolgunluğunu azalması ile saçların dökülmesi olarak karşımıza çıkar. Evet hamilelik döneminde bazı kadınların saçları dökülür.

Bayanlar Korkmayın! Gebelik Döneminde Saç Dökülmesi Normal Bir Süreçtir

Gebelikte saç dökülür mü sorusu hamile bayanları çok korkutan bir soru olmasına karşın gebelikte saç dökülmesi gayet normaldir. Hamile bayanların endişelenmesini gerektirecek bir durum yoktur aslında. Gebelik döneminde değişen hamile kadının vücuttaki hormonal seviyesi, doğumdan sonra yavaş yavaş düzeleceğinden ve hormonal dengesi eski haline geleceğinden, hamilelik döneminde dökülen ve seyrekleşen saçlar doğumdan sonra eski haline geri gelecektir.

Gebelikte Saç Dökülmesi Nasıl Engellenir?

İlk önce hamile bayanların beslenmesine dikkat etmeleri gerekmektedir. Vücudunun içten beslenebilmesi için dengeli ve düzenli beslenmeli, vitamini ve proteini zengin gıdalar ile beslenmeli. Doktorlarının verdiği demir ve kalsiyum ilaçlarını vaktinde ve devamlı almaları vücutlarında ki eksik vitaminleri tamamlayacaktır ve saç dökülmesini az da olsa azaltacaktır. Hamile bayanlar psikolojik olarak güçlü olurlarsa ve stresten uzak dururlarsa, hem huzurlu olurlar hem de saçlarının dökülmesinde azalma olur.

Kimyasal İlaçlardan Uzak Durun

Doğal ilaçlar kullanarak gebelikte saç dökülmesini azaltmak için saç bakımı yapılabilir. Bunun için tamamen doğal ürünler kullanılmalıdır. Kimyasal ürünleri gebelikte saç dökülmesi yaşayanların kullanmaması gerekir. Hamilelikte saç bakımı için bitkisel yağlar daha güvenlidir. Bu yağlardan zeytin yağı, ceviz yağı, badem yağı ve susam yağı gibi yağlar, besleyici özelliklerinden dolayı ve doğal olduklarından tercih edilmelidir. Bu organik yağlar ile haftada bir kez yada iki haftada bir banyodan önce saçlara masaj yapıp beklettikten sonra yıkanmalıdır. Bu uygulamayla saçların dökülmesi azalır, saçlar daha canlı olur. Hamilelik döneminde saçların kısa tutulmasıyla saçlar daha az kırılır ve daha dolgun görülür. Gebelik döneminde kimyasal saç bakım ürünlerinden bebeğinizin zarar görmemesi için mutlaka uzak durun.


Sizce bu içerik ?

Süper Süper
58
Süper
Sinir Edici Sinir Edici
83
Sinir Edici
Üzücü Üzücü
66
Üzücü
Kesin Oku Kesin Oku
58
Kesin Oku
İlginç İlginç
25
İlginç
Yok Artık Yok Artık
75
Yok Artık
Gereksiz Gereksiz
50
Gereksiz
Komik Komik
8
Komik

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: Undefined offset: 0 in /home/sizcecom/public_html/wp-content/plugins/zombify/zombify.php on line 533

Notice: Undefined offset: 0 in /home/sizcecom/public_html/wp-content/plugins/zombify/zombify.php on line 533
Bir Format Seç
Kişilik Testi
Bu Test ile kişilik ve karekter analizi hakkında bir şeyler ortaya koymayı amaçlayan sorular hazırla
Hızlı Sınav
Hızlı Sınav ile eğlenceli bir şekilde ister doğru - yanlış ister çoktan seçmeli sorular dizisi hazırla
Anket
Özel sizce.com anketi ile sonucunu merak ettiğiniz bir şeyler için nabız yoklayabilirsiniz
Zengin İçerik
Video ve resimlerle zenginleştirerek haber, makale veya hikayenizi yayınlayabilirisiniz.
Sizce List
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine içeriklerini embed kodu ile gömebilirsiniz.