Muhtarlardan İlginç Kudüs Protestosu

2 DK'DA OKUNUR


88
50 , 88

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, geçen hafta, Kudüs şehrinin İsrail’in Başkenti olmasını tanıdığını açıklamıştı. Bu karar ile de Amerika Birleşik Devletleri Yönetimi, yıllar boyunca süren Ortadoğu’ya dair politikalarından böylelikle sapmıştı. Ayrıca İsrail devletinin başkenti Tel Aviv’de bulunan elçiliklerinin de Kudüs’e taşınacağı da tüm dünyaya duyurulmuştu.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump’a Turplu Protesto

Antalya şehrinde seçilmiş gerek mahalle gerekse de köy muhtarları da Birleşik Devletler Başkanını protesto etti. Antalya şehri muhtarları, buldukları ilginç benzetmeli yöntem ile alınan Kudüs şehrinin İsrail’in Başkenti olması kararına tepki gösterdi. İsminin çağrışımdan hareket ile turpları ısırarak gösterdikleri tepki ile kararı protesto ettiler.

Üzerlerine Trump Yazdıkları Turplar

Antalya muhtarları, turpların üstüne Trump yazdılar. Böylelikle gerek tüm Avrupa Devletleri gerek bütün İslam Memleketleri gerekse de dünya Hristiyanlarının tepki gösterdiği kararı ilginç bir yöntem ile protesto etmiş oldular. Üstüne Trump ismini yazdıkları turpları ısırıp tepkilerini dile getirdiler.

Bilindiği üzere Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdıklarını geçtiğimiz hafta açıklamıştı. Bu kararın hemen arkasından da gerek yurt içinden gerekse de tüm dünyadan karara tepkiler çığ gibi artmıştı. Hem siyaset hem de sosyal yaşamda tepkiler dinmedi. Sokaklarda kararın protestosu sürekli şekil değiştirse de, tepkiler hep sürdü. Antalya kentinin Kumluca Kazasında seçilmiş muhtarlar da ilginç bir yöntem ile kararı protesto etti. Önce bir turpun üstüne Trump ismi yazdılar. Sonra turpu ısırarak tepkilerini pozladılar. En sonunda da Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump ismi yazılı turpu yiyerek tepkilerini gösterdiler.

Amerika Birleşik Devletleri Kararlarına İlginç Tepki

Bilindiği üzere Ekim ayı başında da Amerika Birleşik Devletleri ile bir kriz yaşanmıştı. Vize krizi olan bu soruna da Samsun’da çalışan berberleri temsilen Berberler Odası, ilginç bir tepki göstererek protesto etmişlerdi. Amerikan Tıraşı yapılmasını kent berberlerinden yasaklayan karara imza atmışlardı.

Gerek Amerika ile gerekse de Avrupa ülkeleri ile yaşanan uluslararası sorunlara halkımızın ilginç tepkileri sürmekte. Türk Halkı, Hollanda ile yaşanan sorunu Portakal Bıçaklama gibi ilginç bir protesto şekli göstermişti.


Sizce bu içerik ?

Süper Süper
8
Süper
Sinir Edici Sinir Edici
33
Sinir Edici
Üzücü Üzücü
16
Üzücü
Kesin Oku Kesin Oku
8
Kesin Oku
İlginç İlginç
58
İlginç
Yok Artık Yok Artık
25
Yok Artık
Gereksiz Gereksiz
83
Gereksiz
Komik Komik
41
Komik

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Bu Test ile kişilik ve karekter analizi hakkında bir şeyler ortaya koymayı amaçlayan sorular hazırla
Hızlı Sınav
Hızlı Sınav ile eğlenceli bir şekilde ister doğru - yanlış ister çoktan seçmeli sorular dizisi hazırla
Anket
Özel sizce.com anketi ile sonucunu merak ettiğiniz bir şeyler için nabız yoklayabilirsiniz
Zengin İçerik
Video ve resimlerle zenginleştirerek haber, makale veya hikayenizi yayınlayabilirisiniz.
Sizce List
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine içeriklerini embed kodu ile gömebilirsiniz.