Sarıkamış şehitleri İçin “Gençlik Şühedanın İzinde” Yürüyüşü

Sarıkamış harekatının 103.yılını anmak için Türkiye Şehitleriyle Yürüyor" etkinliği düzenlenerek çok sayıda vatandaşımızla yürüyüş başladı. 1 DK'DA OKUNUR


125
88 , 125

Sarıkamış harekatının 103.yılını anmak için “Türkiye Şehitleriyle Yürüyor” etkinliği dahilinde çok sayıda vatandaşımız ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, Gençlik ve Spor Bakanı  Gençlik Şühedanın İzinde” temasıyla düzenlenen 4,5 kilometrelik yürüyüşe katıldı.

1Dünya Savaşı’nda Enver Paşa komutasındaki Osmanlı ordusunun, Rus işgali altındaki toprakları kurtarmak için başlattığı ve 90 bin askerin askerin şehit olduğu Satıkamış harekatını anmak için yurdumuzun bir çok yerinden genç yaşlı bir çok vatandaşımız  Kars’ın Sarıkamış ilçesinde biraraya gelerek yürüyüş düzenledi.

“Gençlik Şühedanın İzinde”temasıyla yapılan etkinlikte,harekat sırasında yoğun çatışmalar yaşanan, birçok askerin çatışmada ya da donarak şehit düştüğü Soğanlı ve Allahuekber Dağları arasındaki Kızılçubuk Zirvesi’nde Sarıkamış’ın 103. yılı dolayısıyla toplanıldı ve “Türkiye Şehitleriyle Yürüyor”  etkinliğine bir çok vatandaşımız katıldı.Aynı zamanda Kızılçubuk Zirvesi’nde şehitler için tekbir ve salavatlar getirildi,Kur’an-ı Kerim okunarak bolca dualar edildi.

Dondurucu hava  şartlarına rağmen binlerce vatandaşımızla beraber komando timi ve bakanlar,valiler,kaymakamlar,İlhan Çıtak,Osman Çakmak,milli cimnastikciler,milli atlerler ve milli güreşçiler tek yürek olarak mehteran takımının seslendirdiği marşlar eşliğinde yürüyüş devam etti.

Yapılan yürüyüşün ardından şehitliğe varıldığında Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılıp dualar edildikten sonra şehitlere saygı atışı yapıldı.Atatürk Anıtı’na çelenk sunulduğu programda, bir subay tarafından Sarıkamış Tarihi anlatıldı.Türk Kızılayı tarafından katılımcılara yemek ikramında bulunuldu.

 

 

 


Sizce bu içerik ?

Süper Süper
58
Süper
Sinir Edici Sinir Edici
83
Sinir Edici
Üzücü Üzücü
66
Üzücü
Kesin Oku Kesin Oku
58
Kesin Oku
İlginç İlginç
25
İlginç
Yok Artık Yok Artık
75
Yok Artık
Gereksiz Gereksiz
50
Gereksiz
Komik Komik
8
Komik

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Bu Test ile kişilik ve karekter analizi hakkında bir şeyler ortaya koymayı amaçlayan sorular hazırla
Hızlı Sınav
Hızlı Sınav ile eğlenceli bir şekilde ister doğru - yanlış ister çoktan seçmeli sorular dizisi hazırla
Anket
Özel sizce.com anketi ile sonucunu merak ettiğiniz bir şeyler için nabız yoklayabilirsiniz
Zengin İçerik
Video ve resimlerle zenginleştirerek haber, makale veya hikayenizi yayınlayabilirisiniz.
Sizce List
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine içeriklerini embed kodu ile gömebilirsiniz.