Deniz Baykal’ın Tedavisine Almanya’da Devam Edilecek

2 DK'DA OKUNUR


102
64 , 102

Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, tedavi edilmek amacı ile Almanya’ya götürüldü. Almanya’da tedavisine devam edilecek Baykal’ın bilincinin açık olduğu bildirildi. Baykal’ın doktoru ve aynı zamanda Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, sabahın erken saatlerinde, saat altı gibi hastaneden kendisini uğurladıklarını ifade etti.

Şuuru Yerindeydi

Tedavisinin Almanya’da sürmesi adına takriben 51 gün süren Başkentteki İbn-i Sina Hastanesi tedavisi bu sabah itibarı ile sona erdi. Sabahın erken vakitlerinde Almanya’ya gitti. Konu ile alakalı Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş de bir basın toplantısı tertip etti. Baykal için yapılması gereken son açıklama adına burada olduklarını ifade eden cümle ile basın açıklamasına başladı. İbiş, tam yedi hafta süren bir tedavimiz oldu. Elli birinci günün sabahında saatler altıyı gösterir iken Deniz Bey’i Almanya’ya uğurladık. Galiba şimdiler varmıştır, dedi.

Deniz Baykal çok ağır bir durumda hastanemize gelmişti diyen İbiş, oldukça kritik süreçlerden geçtik. Risk içeren zamanları atlattık. Ancak şükürler olsun ki artık Sayın Baykal iyileşme sürecine girerek gayet iyi bir hale geldi. Şuuru da gayet açıktı. Bilişsel fonksiyonları da gayet yerinde idi. hem konuşması hem de muhakeme meziyeti de tam idi. Sadece kısmi sol tarafındaki güç kaybı hasarı vardı. İyileştirme ve fizik tedavi süreci adına Almanya’ya gittiler. Çok daha iyi bir halde ülkemize dönmesini diliyoruz, dedi.

Deniz Bey İle Sohbet

Bu akşam kendisi ile uzun süren bir sohbetleri olduğunu ifade eden İbiş, Deniz Bey’in ilk sözünün “bir an evvel ülkeme dönmek istiyorum” şeklinde olduğunu söyledi. Deniz Bey uzun uzun konuştu, biz dinledik. Sohbetten satır başları vermek istiyorum. Sıhhatin ne derece ehemmiyetli olduğunun altını çizdiler. Toplum olarak bu bilincin arttırılması gerektiğini söylediler. Sıradan görülen birçok şeyin ehemmiyeti zamanla kavranıyor. Mesela oturabilmek, yaslanabilmek, yutabilmek ve hareket edebilmek. Türkiye’yi özleyecek misiniz şeklindeki sorumuza ise, “Türkiye’de dahi Türkiye’yi özleyen biriyim. Her daim özlerim. Bu sefer de özleyeceğim” dedikten sonra Sayın Baykal; “Bir an evvel de ülkeme geri dönmek isterim” şeklinde konuştular.


Sizce bu içerik ?

Süper Süper
16
Süper
Sinir Edici Sinir Edici
41
Sinir Edici
Üzücü Üzücü
25
Üzücü
Kesin Oku Kesin Oku
16
Kesin Oku
İlginç İlginç
66
İlginç
Yok Artık Yok Artık
33
Yok Artık
Gereksiz Gereksiz
8
Gereksiz
Komik Komik
50
Komik

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Bu Test ile kişilik ve karekter analizi hakkında bir şeyler ortaya koymayı amaçlayan sorular hazırla
Hızlı Sınav
Hızlı Sınav ile eğlenceli bir şekilde ister doğru - yanlış ister çoktan seçmeli sorular dizisi hazırla
Anket
Özel sizce.com anketi ile sonucunu merak ettiğiniz bir şeyler için nabız yoklayabilirsiniz
Zengin İçerik
Video ve resimlerle zenginleştirerek haber, makale veya hikayenizi yayınlayabilirisiniz.
Sizce List
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine içeriklerini embed kodu ile gömebilirsiniz.