Sherlock (3/10)


57
19 , 57

Sizce
2

Mutlaka izlenmesi gereken yabancı diziler listesinde yer alan bir diğer yapım, her ne kadar sezon aralarını çok uzun tutarak takipçilerini çileden çıkarmış olsada, seyircisi onu her zaman büyük bir sabırla beklemiştir. Sherlock Sir Arthur Conan Doyle’ un kitap serisi olan Sherlock Holmes’in modern versiyonu olarak izleyiciyle buluşuyor.

IMDB Puanı ve Sezon Bilgileri

IMBD Puanı: 9.2
Dizi Devam Ediyor Mu: Evet
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 4
Yeni Sezon Başlangıç Tarihi: Bilinmiyor (Her zaman ki gibi)
İlk Yayınlandığı Sezon: 2010

Sherlock Oyuncuları

(Tam listeyi buradan görebilirsiniz)

En popüler yabancı diziler kategorisinde zirveyi zorlayan Sherlock, diğer dizilerden daha farklı bir konsept oluşturarak iki senede bir, 3 bölüm çekiliyor ve diziden çok film tadında hikayelerden oluşuyor. Dizinin bölümleri ortalama 1 saat 15 dakika sürüyor.

İzlenmesi Gereken En İyi Yabancı Diziler – Gelmiş Geçmiş En İyi Yabancı Diziler –  Sherlock

Dizinin Konusu

Sherlock serisinin diğer bir özelliği de, sosyal medyada en çok kritiği yapılan dizidir. Dizi ile ilgili sürekli teoriler oluştururan ve tartışan büyük hayran topluluğu var. Mark Gatis'in Sherlock'un karakterini ve etrafındaki olayları günümüze çok iyi bir şekilde uyarlaması yeteneğinin bu kadar önemli olması, kitabın maceralarını büyük ustalıkla harmanlayabilmesinden kaynaklanmaktadır.

Muhakkak izlenmesi gereken bir seri olarak tavsiye ettiğimiz Sherlock'un konusu ise şöyledir; Yüksek düzeyde zekası olan ve yüksek derecede bir sosyopat olan Sherlock, İngiltere'de işlenen gizemli suçları çözerek zihnini rahatlatmaya çalışıyor. Bu işide polise yardımcı olan bir danışman , dedektif olarak yapar.
Bir vasıtayla daha önce Afganistan ülkesinde bir doktor ve asker olarak görev yapan. Dr. John Watson'la oda arkadaşı oldular. Tam bir kaos meraklısı olan Watson'la birlikte, hiç kimsenin düşünmediği olayları çözmek için maceralara atılırlar.

Sherlock'u takip etmeniz gereken dizilerden biri olarak bir kenera yazmanızı ve en kısa zamanda izlemenizi şiddetle tavsiye ederim, çünkü beyninizin sınırlarını Sherlock'un maceraları sırasında yaptığı çıkarımlarla zorlayabilirsiniz. Yeri geldiğinde de gülmekten kendinizi alamazsınız.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir