Meteoroloji Uyardı: İstanbul’a Kar Ne Zaman Yağacak?

2 DK'DA OKUNUR


105
67 , 105

İstanbul’da etkili olması düşünülen kar yağışının yarın olacağı ifade edildi. Kar ile karışık şekilde yağacak olan yağmurun ise bu geceden itibaren başlayacağı vurgulandı. Etkili olacak yağış için yetkililer ve halk uyarıldı. Hem Meteoroloji hem de AKOM yani Afet Koordinasyon Merkezi ile gerekli önlemler alındı. İlgili yerlere uyarılar da yapıldı. İl il, kapsamlı şiddetli yağış ikazı yapıldı.

Yine Balkanlar

Haftanın ilk günlerinden bu tarafa Türkiye, hem soğuk hem de yağışlı bir sistemin etkisine girdi. Balkanlar üstünden gelen bu soğuk hava, etkisini ilk olarak İstanbul üstünde göstereceği ifade edildi. Hem yağışlı hem de soğuk olan havanın, gecenin ilerleyen zamanlarında etkili olacağı uyarısında bulunuldu. İlk olarak kar ile beraber yağacak yağmurun etkili olacağı söylendi. Bir müddet sonra yerini kara bırakacak yağmurun, etkisini sabah da devam ettireceği belirtildi. Hava ısısının da oldukça düşeceği vurgulandı. Takriben on derecelik bir düşüşün olacağı belirtildi.

Sadece İstanbul Değil Tüm Yurt

Yağışın yarın da süreceği İstanbul için gerekli önlem ve uyarıların yapıldığı belirtildi. Ayrıca, yağışın İstanbul ile sınırlı kalmayacağı ve tim yurdu kapsayacağı anlatıldı. Yurdun büyük kesimini kapsayacak yağış için de tüm iller için ikazların ve bilgilendirmenin yapıldığı belirtildi. Kar yağışının ülke genelinde etkili olacağı tahmini yapıldı.

Parçalı, Kısmen Çok Bulutlu

Marmara bölgesi genelinin parçalı bulutlu olacağı ve kısmen de çok bulutlu olacağı öğrenildi. İstanbul ve Marmara bölgesinin doğu tarafında aralıklarla yağmur yağışı görüleceği belirtildi. Hem İstanbul’un hem de bölgenin yüksek yerlerinde yağmurun, yerini önce karla karışık sonra da kar şeklindeki yağışa terk edeceğinin tahmin edildiği ifade edildi. Bölgenin tamamının hem parçalı hem de çok bulutlu olacağı söylendi. Hava tahmini olarak da etkili kar yağışı beklendiği söylendi.

Uyarı Afet Koordinasyon Merkezi ve Meteoroloji’den

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü web sitesinden anlatılan bilgilere göre, tüm bölgedeki hava sıcaklığının da oldukça düşeceği belirtildi. Sıcaklık derecesi takriben on dereceye kadar düşeceği öngörüldü. İstanbul başta olmak üzere bölge illeri de bu durumla alakalı uyarıldığı ifade edildi.


Sizce bu içerik ?

Süper Süper
33
Süper
Sinir Edici Sinir Edici
58
Sinir Edici
Üzücü Üzücü
41
Üzücü
Kesin Oku Kesin Oku
33
Kesin Oku
İlginç İlginç
83
İlginç
Yok Artık Yok Artık
50
Yok Artık
Gereksiz Gereksiz
25
Gereksiz
Komik Komik
66
Komik

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: Undefined offset: 0 in /home/sizcecom/public_html/wp-content/plugins/zombify/zombify.php on line 533

Notice: Undefined offset: 0 in /home/sizcecom/public_html/wp-content/plugins/zombify/zombify.php on line 533
Bir Format Seç
Kişilik Testi
Bu Test ile kişilik ve karekter analizi hakkında bir şeyler ortaya koymayı amaçlayan sorular hazırla
Hızlı Sınav
Hızlı Sınav ile eğlenceli bir şekilde ister doğru - yanlış ister çoktan seçmeli sorular dizisi hazırla
Anket
Özel sizce.com anketi ile sonucunu merak ettiğiniz bir şeyler için nabız yoklayabilirsiniz
Zengin İçerik
Video ve resimlerle zenginleştirerek haber, makale veya hikayenizi yayınlayabilirisiniz.
Sizce List
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine içeriklerini embed kodu ile gömebilirsiniz.